Klauzula informacyjna

Jakich Twoich danych dotyczy przetwarzanie i kto jest ich administratorem?

Gdy korzystasz z naszych serwisów, danymi osobowymi, które przetwarzamy mogą być, np. adres IP Twojego urządzenia, dane pozyskiwane na podstawie plików cookies lub podobnych mechanizmów zapisywania informacji w urządzeniach Użytkowników, o ile pozwolą one na zidentyfikowanie Ciebie. Więcej informacji na temat zakresu danych osobowych oraz cookies znajdziesz w Polityce prywatności.

Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, które Twoje dane osobowe będą przetwarzane oraz w jakim celu, i jakim sposobem, jest Biuro Podróży i Turystyki „ALMATUR-ŁÓDŹ” Sp. z o.o.. (dalej „Almatur”) z siedzibą i adresem w Łodzi przy ulicy Piotrkowska 59

Jaki jest cel i podstawa przetwarzania Twoich danych osobowych przez Almatur?

ALMATUR przetwarza Twoje dane osobowe, aby umożliwić korzystanie z serwisów prowadzonych przez ALMATUR, dopasowywać wyświetlane treści i reklamy do Twoich zainteresowań, prowadzić pomiary jakości i skuteczności, ulepszać treści oraz usługi, informować Cię o treściach i usługach ALMATUR i naszych Partnerów („Partnerzy”), których lista znajduje się tutaj, udostępniać w serwisach przestrzeń reklamową, prowadzić działania marketingu bezpośredniego, zapewniać bezpieczeństwo przetwarzania informacji, zarządzać systemami teleinformatycznymi oraz ochroną lub dochodzeniem roszczeń [sprawdź tutaj].

Podstawą przetwarzania danych osobowych jest prawnie uzasadniony interes ALMATUR Obejmuje on ulepszanie usług, zapewnienie ich najlepszej jakości oraz informowanie o nich Użytkowników. Wyświetlanie w serwisach oferty dopasowanych do Twoich zainteresowań, dzięki zautomatyzowanemu porównaniu Twoich zainteresowań i preferencji z modelowymi zainteresowaniami i preferencjami użytkowników internetu (profilowanie). W niektórych naszych serwisach podstawą przetwarzania danych osobowych może być zgoda, o czym zawsze zostaniesz poinformowany. Możesz zarządzać swoją zgodą, w tym ją cofnąć [sprawdź tutaj].

Partnerzy, jako odrębni administratorzy danych osobowych, przetwarzają Twoje dane osobowe na podstawie ich prawnie uzasadnionego interesu lub zgody. Niektórzy z naszych Partnerów mogą również przetwarzać Twoje w taki sposób, aby wyświetlić Ci treści lub reklamy dopasowane do Twoich zainteresowań, dzięki zautomatyzowanemu porównaniu Twoich zainteresowań i preferencji z modelowymi zainteresowaniami i preferencjami użytkowników internetu (profilowanie). Potwierdzając zapoznanie się z niniejszą informacją, poprzez kliknięcie na „Przejdź do serwisu” lub zamknięcie tego okna jednocześnie zgadzasz się na to, aby Twoje dane osobowe były przetwarzane w taki sposób jak tu zostało opisane. Możesz zarządzać swoją zgodą, w tym ją cofnąć [sprawdź tutaj].

Podanie danych osobowych jest dobrowolne.

Jakie masz uprawnienia wobec ALMATUR w zakresie przetwarzanych danych?

Możesz żądać od ALMATUR: dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, przenoszenia, a w niektórych przypadkach do ograniczenia przetwarzania oraz niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu, a także masz prawo wyrazić sprzeciw wobec przetwarzania Twoich danych osobowych, wtedy, gdy dane osobowe przetwarzane są na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora [sprawdź tutaj].

Masz prawo wnieść skargę dotyczącą przetwarzania Twoich danych osobowych do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Komu ALMATUR udostępnia Twoje dane osobowe?

ALMATUR, co do zasady nie udostępnia osobom trzecim Twoich danych osobowych, za wyjątkiem sytuacji, w których ALMATUR posiada ku temu podstawę prawną, w tym na żądanie podmiotów uprawnionych, lub kiedy jest to niezbędne do wykonania usług oferowanych przez ALMATUR, np. przedsiębiorcom zapewniającym hosting naszych serwisów.

Jak długo ALMATUR przechowuje Twoje dane osobowe?

ALMATUR przechowuje dane osobowe Użytkowników jedynie przez czas, jaki jest niezbędny dla zrealizowania celów, dla których dane zostały zebrane oraz pod warunkiem zachowania aktualności jednej z opisanych powyżej podstaw prawnych, bądź, gdy pojawiła się nowa podstawa, np. przepis prawa lub konieczność realizacji roszczeń w postępowaniu sądowym.

Z kim możesz się skontaktować, aby uzyskać więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych przez ALMATUR?

Jeśli masz pytania związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych w serwisach prowadzonych przez ALMATUR albo chciałbyś zgłosić zagadnienie związane z przetwarzaniem danych osobowych przez ALMATUR, możesz się skontaktować z przedstawicielem ALMATUR, wykorzystując dane kontaktowe: iod@Almatur.pl

Jeśli jesteś naszym zarejestrowanym użytkownikiem serwisów ALMATUR, informacje na temat ochrony Twoich danych osobowych znajdują się tutaj: przeczytaj pełną treść klauzuli

X
zadzwoń
X
x
Biuro Podróży i Turystyki Almatur
Turystyka niebanalna
Infolinia: 801 50 00 05
*opłata zgodnie z cennikiem Twojego operatora
pn.-pt. godz.09:00-18:00 sob. 10:00-14:00
TikTok Almatur
Instagram Almatur
Facebook Almatur
Tło strony almatur
Tło strony almatur OBOZY I KOLONIE WYCIECZKI I WCZASY KURSY JĘZYKOWE EGZOTYKA ZIELONE SZKOŁY ZIMA LEGITYMACJE ISIC
Tło strony almatur
Tło strony almatur
Kategoria:
Kraj:
Termin od: Termin do:
Tło strony almatur
Tło strony almatur
Skorzystaj z wyszukiwarki
Wycieczki i wczasy

Oferta turystyczna
Pozostałe produkty
Ważne informacje
« wróć do listy imprez
Anglia - Londyn - Śladami Królowej Elżbiety II - wylot z Warszawy
Informacje layout
Galeria

» przejdź do galerii
Pałac Buckingham - Big Ben - Westminster
Downing Street 10 - Trafalgar Square
National Gallery - Piccadilly Circus
Tower of London - Tower Bridge

Atuty oferty:
- rejs po Tamizie
- zwiedzanie zamku Windsor
- czas na zakupy na Oxford Street

Program
1 dzień:
Zbiórka na lotnisku w Warszawie. Przelot do Londynu, transfer komunikacją miejską do centrum. Złożenie bagaży w przechowalni. Zwiedzanie metropolii zaczniemy od przejścia przez Millenium Bridge pod Katedrę św. Pawła - kościół parafialny rodziny królewskiej - z drugą co do wielkości kopułą na świecie (117 metrów wysokości). W międzyczasie dla chętnych wizyta w markecie Borough, najbardziej znanym londyńskim targowisku. Następnie Monument - najwyższa wolnostojąca kamienna kolumna na świecie, upamiętniająca Wielki Pożar Londynu z 1666 roku. Kolejny punkt programu to wjazd na taras widokowy jednego z wieżowców, skąd roztacza się niesamowita panorama miasta. Czas wolny na lunch. Po przerwie udamy się pod średniowieczną twierdzę Tower of London, która wraz ze Skarbcem Królewskim - gdzie znajdują się insygnia królewskie - stanowią jeden z najważniejszych zabytków Londynu. Na koniec spaceru Tower Bridge - najstarszy nadal użytkowany most zwodzony w Wielkiej Brytanii. Czas wolny, w trakcie którego dla chętnych zorganizujemy wieczór angielski*. Odbiór bagaży z przechowalni, przejazd do hotelu komunikacją miejską. Zakwaterowanie. Nocleg.
2 dzień:
Śniadanie. Przejazd komunikacją miejską do centrum miasta. Tego dnia przejdziemy trasę, którą przebyła młoda Królowa Elżbieta II na swoją koronację, a później Jej rodzina podczas ostatniego pożegnania. Zaczniemy od Pałacu Buckingham - rezydencji brytyjskich monarchów i największego na świecie pałacu królewskiego. W drodze na Chinatown/Leicester Square zobaczymy najsłynniejsze neony w mieście – Piccadilly Circus oraz będzie możliwość zakupów w interaktywnym sklepie ze słodyczami M&M’s World i sklepie Lego. Czas wolny na lunch. Po przerwie spacer na Trafalgar Square pod Kolumnę Nelsona oraz National Gallery, galerii sztuki, gdzie znajdują się znane na całym świecie "Słoneczniki" Van Gogha". Następnie Whitehall oraz Downing Street, gdzie pod nr 10 mieści się siedziba premiera. Na koniec udamy się pod słynną wieżę zegarową Big Ben oraz House of Parliament, neogotycki pałac, siedzibę brytyjskiej Izby Gmin i Izby Lordów wpisany na listę UNESCO. Na zakończenie programu rejs statkiem po Tamizie (ok. 25 min.). Czas wolny, w trakcie którego dla chętnych zorganizujemy wieczór angielski*. Powrót do hotelu. Nocleg.
3 dzień:
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd busem do Windsoru, monumentalnego zamku królewskiego położonego nad Tamizą. Rezydencja królów angielskich jest największym zamieszkiwanym zamkiem na świecie. W środku - w kaplicy św. Jerzego - spoczywa dziś najdłużej panująca brytyjska monarchini (ponad 70 lat). W programie zwiedzanie wewnątrz: główna klatka schodowa, sala reprezentacyjna, sala Waterloo, wielki westybul. Czas wolny na lunch. Po krótkiej przerwie transfer busem na lotnisko. Wylot powrotny do Polski.
Program fakultatywny
* wieczór angielski (wizyta w typowym londyńskim pubie, która stanowi doskonałą okazję do spróbowania tradycyjnych gatunków angielskiego piwa oraz przysmaków wyspiarskiej kuchni). Cena ok. 15 GBP/osoba.
* London Eye - przejażdżka w kapsule (ok. 30 min.), która zapewni wspaniałe widoki na miasto. Cena ok. 32 GBP/osoba.
Zakwaterowanie
Hotel **/*** - położony w pobliżu stacji metra.
Do dyspozycji: pokoje 2-os. z łazienkami (pokoje 3-os. na potwierdzenie), wyposażone w TV, telefon.
Świadczenia
Zakwaterowanie: 2 noclegi
Wyżywienie: 2 śniadania
Transport: bezpośredni przelot samolotem na trasie: Warszawa – Londyn – Warszawa
Rozkład lotu (może ulec zmianie, ostateczne potwierdzenie godzin lotu zostanie wysłane e-mailem na ok. 3 dni przed imprezą):
Wylot z Warszawy 07:35, przylot do Londynu 09:25
Wylot z Londynu 18:10, przylot do Warszawy 21:45
Zbiórka 2.5 godz. przed wylotem na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie
Bagaż: rejestrowany do 23 kg (1 sztuka), podręczny do 8 kg (1 sztuka, wymiary maksymalne 55x40x23cm)
Ubezpieczenie: TU Signal Iduna: KL - 60.000 EUR (rozszerzone o COVID-19, kwarantannę i choroby przewlekłe), NNW - 15.000 PLN
Opieka pilota
Informacje praktyczne
• Od 1 października 2021 r. wjazd do Wielkiej Brytanii możliwy jest tylko na podstawie ważnego paszportu* (nie ma możliwości wjazdu na podstawie dowodu osobistego)
* brak wymaganej minimalnej ważności paszportu – dokument musi być ważny na cały okres pobytu
• Godziny lotu oraz kolejność programu mogą ulec zmianie
• Koszty pobierane na całą grupę (np. za lokalnych przewodników, opłaty lokalne, itd.) są dzielone na wszystkich uczestników. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych. Podana kwota na realizację programu może ulec zmianie i jest rozliczana przez pilota.
• Czas przelotu: Warszawa - Londyn ok. 2 godz. 45 min.
• Waluta: funt szterling (GBP)
• Ceny:
- w restauracjach i kawiarniach: obiad od 15 GBP, piwo od 2,5 GBP, fast-food od 6 GBP
- w sklepach: woda (1,5 l) od 1 GBP, piwo od 2 GBP za butelkę/puszkę, butelka wina od 8 GBP
• Czas: - 1 godzina
• Elektryczność: napięcie 240 V - niezbędny adapter (wtyczki polskich urządzeń elektrycznych nie pasują do gniazdek brytyjskich)
• Ważne! Podróże podczas COVID-19.
- podczas wyjazdu mogą obowiązywać nakazy i obostrzenia związane z aktualną sytuacją epidemiczną. W szczególności uczestnicy muszą się liczyć z koniecznością posiadania Unijnego Certyfikatu Covid (do pobrania z Internetowego Konta Pacjenta) lub aktualnego testu.
- należy zapoznać się z aktualnymi wytycznymi i zasadami dla podróżnych znajdującymi się na portalu MSZ - Polak za granicą: www.gov.pl/web/wielkabrytania/informacje-dla-podrozujacych
- ze względu na aktualną sytuację epidemiczną w trakcie wyjazdu, ramowy program wycieczki może być zmodyfikowany, a dostęp do niektórych zwiedzanych miejsc ograniczony. Prosimy o zapoznanie się z aktualnymi informacjami na naszej stronie internetowej.
Informacje o cenie
Cena nie obejmuje:
- kosztów realizacji programu ponoszonych przez uczestnika podczas trwania imprezy: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodnicy lokalni, rezerwacje dla grup, bilety komunikacji miejskiej, transfer na lotnisko. Cena ok. 195 GBP (płatne u pilota gotówką)*
- obowiązkowych składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy - 20 zł/osoba
- kosztu programu fakultatywnego (płatne u pilota gotówką)
- posiłków i napojów podczas przelotu
- dopłat do nadbagażu
- dodatkowych ubezpieczeń
Rekomendujemy wykupienie ubezpieczenia kosztów rezygnacji z podróży oraz ubezpieczenia kosztów przerwania imprezy turystycznej, które w określonych w warunkach ubezpieczenia sytuacjach, umożliwią odzyskanie części lub całości wniesionej kwoty.
Stawki za dodatkowe ubezpieczenie:
- ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży z COVID i kwarantanną – 4,4% ceny imprezy
- ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży z COVID, kwarantanną i chorobami przewlekłymi – 6,4% ceny imprezy
- ubezpieczenie kosztów przerwania imprezy turystycznej z COVID i kwarantanną – 2,4% ceny imprezy
- ubezpieczenie kosztów przerwania imprezy turystycznej z COVID, kwarantanną i chorobami przewlekłymi – 3,4% ceny imprezy
Ogólne warunki ubezpieczenia: https://www.almatur.pl/public/owu/owu_si_kit.pdf

* Podana wysokość pakietu kosztów programowych ma charakter orientacyjny. Może on ulec nawet znaczącej zmianie w związku z ograniczeniami covidowymi, zmianami taryf i koniecznością wcześniejszych opłat rezerwacyjnych. Szczegółowych informacji udzieli pilot na wycieczce.
» Warunki uczestnictwa i Informacje dodatkowe     » Warunki promocji     » OWU Signal Iduna     » Obowiązek informacyjny    

Terminy i ceny:   Anglia - Londyn - Śladami Królowej Elżbiety II - wylot z Warszawy   (skrót: LONDYN_WEEKEND_WARSZAWA PAX BB)
06.10 - 08.10.2023
 3 dni / PFTL1006
Sprzedaż zakończona

Almatur to biuro podróży istniejące od 1956 roku o ugruntowanej pozycji na rynku.

Nasza oferta to blisko 500 wyjazdów wakacyjnych i wycieczek w najróżniejsze zakątki świata. Organizujemy wycieczki zagraniczne i wyjazdy dla młodzieży od Bosforu aż po Missisipi. Od początku istnienia jesteśmy niekwestionowanym liderem w turystyce młodzieżowej, organizujemy obozy młodzieżowe i kolonie dla dzieci, obozy sportowe, paintballowe oraz kursy językowe w kraju i za granicą. Z ogromnymi sukcesami organizujemy obozy rekreacyjne dla młodzieży, ponieważ stawiamy na aktywny wypoczynek. Nic tak nie odpręża po ciężkiej sesji jak wyjazd ze znajomymi na obozy studenckie, które zapewniają niecodzienne wrażenia. Jesteśmy także renomowanym organizatorem wyjazdów wakacyjnych dla dorosłych po kraju i w najdalsze zakątki świata. Oferujemy wczasy dla osób ceniących sobie elastyczność podczas wakacji rodzinnych czy też w programie "Single bez dopłat". Dbamy o obsługę na najwyższym poziomie oferując naszym stałym klientom programy lojalnościowe i zniżki, a także posiadamy atrakcyjne oferty typu "last minute wakacje". Proponujemy egzotyczne podróże w traperskim klimacie, wakacje dla młodzieży i obozy zimowe w najlepszej atmosferze. Zmieniamy się dla Ciebie tak jak zmienia się temperatura w różnych częściach świata, gdzie od ponad 60 lat organizujemy niezapomniane obozy wakacyjne.
Klauzula informacyjna Gdy korzystasz z naszych serwisów, danymi osobowymi, które przetwarzamy mogą być, np. adres IP Twojego urządzenia, dane pozyskiwane na podstawie plików cookies lub podobnych mechanizmów zapisywania informacji w urządzeniach Użytkowników, o ile pozwolą one na zidentyfikowanie Ciebie. Więcej informacji na temat zakresu danych osobowych oraz cookies znajdziesz w Polityce prywatności.

Obozy i Kolonie
Obozy 2023
Zobacz
Wycieczki i Wczasy
Podróże 2023
Zobacz
Zielone Szkoły
Zielone Szkoły cz.1
Zobacz
Zielone Szkoły
Zielone Szkoły cz.2
Zobacz

Naszych Klientów ubezpiecza SIGNAL IDUNA Polska TU S.A.
Signal Iduna
Subwencja PFR
Signal Iduna
Legitymacje ISIC Legitymacja ISIC