Klauzula informacyjna

Jakich Twoich danych dotyczy przetwarzanie i kto jest ich administratorem?

Gdy korzystasz z naszych serwisów, danymi osobowymi, które przetwarzamy mogą być, np. adres IP Twojego urządzenia, dane pozyskiwane na podstawie plików cookies lub podobnych mechanizmów zapisywania informacji w urządzeniach Użytkowników, o ile pozwolą one na zidentyfikowanie Ciebie. Więcej informacji na temat zakresu danych osobowych oraz cookies znajdziesz w Polityce prywatności.

Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, które Twoje dane osobowe będą przetwarzane oraz w jakim celu, i jakim sposobem, jest Biuro Podróży i Turystyki „ALMATUR-ŁÓDŹ” Sp. z o.o.. (dalej „Almatur”) z siedzibą i adresem w Łodzi przy ulicy Piotrkowska 59

Jaki jest cel i podstawa przetwarzania Twoich danych osobowych przez Almatur?

ALMATUR przetwarza Twoje dane osobowe, aby umożliwić korzystanie z serwisów prowadzonych przez ALMATUR, dopasowywać wyświetlane treści i reklamy do Twoich zainteresowań, prowadzić pomiary jakości i skuteczności, ulepszać treści oraz usługi, informować Cię o treściach i usługach ALMATUR i naszych Partnerów („Partnerzy”), których lista znajduje się tutaj, udostępniać w serwisach przestrzeń reklamową, prowadzić działania marketingu bezpośredniego, zapewniać bezpieczeństwo przetwarzania informacji, zarządzać systemami teleinformatycznymi oraz ochroną lub dochodzeniem roszczeń [sprawdź tutaj].

Podstawą przetwarzania danych osobowych jest prawnie uzasadniony interes ALMATUR Obejmuje on ulepszanie usług, zapewnienie ich najlepszej jakości oraz informowanie o nich Użytkowników. Wyświetlanie w serwisach oferty dopasowanych do Twoich zainteresowań, dzięki zautomatyzowanemu porównaniu Twoich zainteresowań i preferencji z modelowymi zainteresowaniami i preferencjami użytkowników internetu (profilowanie). W niektórych naszych serwisach podstawą przetwarzania danych osobowych może być zgoda, o czym zawsze zostaniesz poinformowany. Możesz zarządzać swoją zgodą, w tym ją cofnąć [sprawdź tutaj].

Partnerzy, jako odrębni administratorzy danych osobowych, przetwarzają Twoje dane osobowe na podstawie ich prawnie uzasadnionego interesu lub zgody. Niektórzy z naszych Partnerów mogą również przetwarzać Twoje w taki sposób, aby wyświetlić Ci treści lub reklamy dopasowane do Twoich zainteresowań, dzięki zautomatyzowanemu porównaniu Twoich zainteresowań i preferencji z modelowymi zainteresowaniami i preferencjami użytkowników internetu (profilowanie). Potwierdzając zapoznanie się z niniejszą informacją, poprzez kliknięcie na „Przejdź do serwisu” lub zamknięcie tego okna jednocześnie zgadzasz się na to, aby Twoje dane osobowe były przetwarzane w taki sposób jak tu zostało opisane. Możesz zarządzać swoją zgodą, w tym ją cofnąć [sprawdź tutaj].

Podanie danych osobowych jest dobrowolne.

Jakie masz uprawnienia wobec ALMATUR w zakresie przetwarzanych danych?

Możesz żądać od ALMATUR: dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, przenoszenia, a w niektórych przypadkach do ograniczenia przetwarzania oraz niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu, a także masz prawo wyrazić sprzeciw wobec przetwarzania Twoich danych osobowych, wtedy, gdy dane osobowe przetwarzane są na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora [sprawdź tutaj].

Masz prawo wnieść skargę dotyczącą przetwarzania Twoich danych osobowych do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Komu ALMATUR udostępnia Twoje dane osobowe?

ALMATUR, co do zasady nie udostępnia osobom trzecim Twoich danych osobowych, za wyjątkiem sytuacji, w których ALMATUR posiada ku temu podstawę prawną, w tym na żądanie podmiotów uprawnionych, lub kiedy jest to niezbędne do wykonania usług oferowanych przez ALMATUR, np. przedsiębiorcom zapewniającym hosting naszych serwisów.

Jak długo ALMATUR przechowuje Twoje dane osobowe?

ALMATUR przechowuje dane osobowe Użytkowników jedynie przez czas, jaki jest niezbędny dla zrealizowania celów, dla których dane zostały zebrane oraz pod warunkiem zachowania aktualności jednej z opisanych powyżej podstaw prawnych, bądź, gdy pojawiła się nowa podstawa, np. przepis prawa lub konieczność realizacji roszczeń w postępowaniu sądowym.

Z kim możesz się skontaktować, aby uzyskać więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych przez ALMATUR?

Jeśli masz pytania związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych w serwisach prowadzonych przez ALMATUR albo chciałbyś zgłosić zagadnienie związane z przetwarzaniem danych osobowych przez ALMATUR, możesz się skontaktować z przedstawicielem ALMATUR, wykorzystując dane kontaktowe: iod@Almatur.pl

Jeśli jesteś naszym zarejestrowanym użytkownikiem serwisów ALMATUR, informacje na temat ochrony Twoich danych osobowych znajdują się tutaj: przeczytaj pełną treść klauzuli

X
zadzwoń
X
x
Biuro Podróży i Turystyki Almatur
Turystyka niebanalna
Infolinia: 801 50 00 05
*opłata zgodnie z cennikiem Twojego operatora
pn.-pt. godz.09:00-18:00 sob. 10:00-14:00
Facebook Almatur
Tło strony almatur
Tło strony almatur OBOZY I KOLONIE WYCIECZKI I WCZASY KURSY JĘZYKOWE EGZOTYKA ZIELONE SZKOŁY ZIMA LEGIT. ISIC ZASADY PODRÓŻOWANIA
Tło strony almatur
Tło strony almatur
Rodzaj: Kategoria: Kraj: Termin od: do:
Tło strony almatur
Tło strony almatur
Skorzystaj z wyszukiwarki

Oferta turystyczna
Pozostałe produkty
Ważne informacje
Nauka i praca


PROFESSIONAL CAREER TRAINING USA - staże zawodowe w USA

Participant Stories
Program realizowany jest przez Almatur przy współpracy z CIEE (Council on International Educational Exchange).

Podstawowe założenia programu:
 • Program przeznaczony jest dla absolwentów uczelni wyższych posiadających co najmniej roczną praktykę zawodową związaną z kierunkiem studiów lub pięcioletnie doświadczenie zawodowe związane z kierunkiem stażu.

 • Celem programu jest odbycie stażu zawodowego w USA zgodnej z kierunkiem studiów lub posiadanym doświadczeniem zawodowym.

 • Uczestnik programu musi mieć ukończone 18 lat, przy czym nie ukończone 35 lat przed powrotem do kraju.

 • Staż może być płatny lub bezpłatny. W przypadku stażu bezpłatnego lub płatnego poniżej 1000 USD miesięcznie uczestnik zobowiązany jest udokumentować posiadanie środków finansowych niezbędnych do pokrycia kosztów pobytu w USA.

 • Staż u pracodawcy w USA uczestnicy organizują we własnym zakresie.

 • Kierunki praktyk NIE AKCEPTOWANYCH przez sponsora programu CIEE: - Opieka na dziećmi i osobami starszymi oraz prace domowe typu baby-sitter lub housekeeper,
  - Praca na obozach młodzieżowych typu Camp counselors,
  - Pedagogika, Nauczanie oraz asysta w nauczaniu,
  - Medycyna, Psychologia, Rehabilitacja,
  - Praktyka jako załoga na statkach i w samolotach,
  - Weterynaria,
  - U pracodawców organizujących prace tymczasowe bądź u pośredników pracy.
 • Pracodawca dający staż uczestnikowi nie może zatrudniać więcej niż 10 % praktykantów w stosunków do wszystkich zatrudnionych w tej firmie osób.

 • Podczas trwania stażu uczestnik nie może zmienić pracodawcy, ani przyjąć drugiej pracy równolegle.

 • Uczestnik ma możliwość spędzić turystycznie do 30 dni na terenie USA od daty upływu ważności wizy J-1.

 • Program trwa od 1 do 20 miesięcy, w tym max 18 miesięcy stażu. Wyjątkiem jest staż w kierunku Zarządzanie Hotelami, którego długość nie może przekraczać 12 miesięcy.
Program zawiera:

- promesę wizową (DS-2019) uprawniającą do otrzymania wizy J-1, która upoważnia do odbycia praktyki na terenie USA
- pełne ubezpieczenie zgodne z wymogami Rządu USA
- pełne wsparcie i pomoc w nagłych sytuacjach ze strony biura CIEE w Portland, ME

Cultural Activities: CIEE will organize and offer cultural activities and opportunities for you during your Intern/Trainee program in the U.S. These opportunities include the monthly Culture Guide, local networking events, periodic email newsletters, the Civic Leadership Summit, and additional cultural activities that may be offered to you by your Host Organization, your home-country CIEE representative, and/or the U.S. Department of State during your program.

Ceny za program obowiązują do 31.08.2022 (ceny zawierają opłatę za ubezpieczenie)

1-3 miesięczny$ 1436
4 miesięczny$ 1536
5miesięczny$ 1642
6 miesięczny$ 1754
7 miesięczny$ 1853
8 miesięczny$ 1965
9 miesięczny$ 2064
10 miesięczny$ 2170
11 miesięczny$ 2282
12 miesięczny$ 2382
13 miesięczny$ 2493
14 miesięczny$ 2593
15 miesięczny$ 2699
16 miesięczny$ 2810
17 miesięczny$ 2911
18 miesięczny$ 3022
19 miesięczny$ 3122
20 miesięczny$ 3227

Cena nie zawiera:

- opłaty za przelot do USA i z powrotem
- opłaty wizowej w wysokości $160 (opłata ta pobierana jest przez Konsulat USA)
- opłaty SEVIS w wysokości $180
- opłaty za zakwaterowanie, posiłki, kieszonkowego
- opłat za korzystanie z krajowych środków transportu na terenie USA oraz za komunikację miejską z i do pracy

Procedura składa się z następujących kroków:

- znalezienie pracodawcy w USA i ustalenie wstępnych warunków stażu
- podpisanie umowy z Almaturem
- pobranie aplikacji z Almaturu
- przekazanie Almaturowi wypełnionej aplikacji oraz kserokopii paszportu (strona ze zdjęciem i wizą J-1, jeśli taka została wcześniej wydana)
- przekazanie przez Almatur promesy wizowej DS-2019 wydanej przez CIEE po dokonaniu wszystkich opłat przez studenta

Jak znaleźć pracodawcę?

- przeglądanie stron internetowych, np.:

http://www.internshipprograms.com,
http://www.internjobs.com,
http://www.headhunter.net,
http://www.1stamericajobbank.com,
http://www.internweb.com,
http://www.usa-internships.com/,

- uzyskanie informacji z uczelni o instytucjach amerykańskich, z którymi uczelnie współpracują
- poprzez znajomych, rodzinę, którzy już byli, bądź stale przebywają w USA
- poprzez kontakt z firmami amerykańskimi mającymi przedstawicielstwa w Polsce

Można również skorzystać z pomocy naszego partnera CIEE (dodatkowa opłata 1500 USD), propozycje ofert: http://available-internships.ciee.org/ -> ULOTKA
Procedura aplikacyjna w takim wypadku ulegnie wydłużeniu.

Filmy marketingowe skierowane do firmy goszczącej:

 • Video 1: Welcome to CIEE J-1 Professional Exchange Programs - https://www.youtube.com/watch?v=ep_TbS_Jhww&t=1s
 • Video 2: About Our J-1 Professional Exchange Programs - https://www.youtube.com/watch?v=QL5m4gimpM0
 • Video 3: Get Started With CIEE J-1 Professional Exchange Programs - https://www.youtube.com/watch?v=tGdxtLQolcU
 • Video 4: Welcoming Your Intern or Trainee to the U.S. - https://www.youtube.com/watch?v=k-shnqzXhlw
 • The playlist of all videos: https://www.youtube.com/watch?v=ep_TbS_Jhww&list=PLBHb5oVVsSkyshL4-QojdKHiUd-XvoPU-.

  TRAINING PLAN GUIDELINES:

  Training in Oenology | Viticulture | Wine Distribution
  Training in the Agriculture/Farming Industry
  Training in the Construction Industry
  Training in the Hospitality/Tourism Industry
  Training in Sales
  Training in the Social Services Industry
  Training in the Retail Industry
  Guidelines for Host Organizations

  Uwaga!
  Procedura od momentu złożenia aplikacji w Almaturze do momentu uzyskania wizy w konsulacie amerykańskim trwa ok. 2 miesięcy. Okres ten może być dłuższy lub krótszy (w okresie wakacji nawet do 3 miesięcy)

  Zapoznaj się z informacjami zamieszczonymi w Wilberforce pamphlet

 • Dodatkowe informacje możesz uzyskać w:

  BPiT Almatur Polska

  02-555 Warszawa, Al. Niepodległości 177
  tel. (22) 825 69 08, warszawa2@almatur.pl

  oraz w pozostałych biurach Almaturu na terenie całego kraju.

  Almatur to biuro podróży istniejące od 1956 roku o ugruntowanej pozycji na rynku.

  Nasza oferta to blisko 500 wyjazdów wakacyjnych i wycieczek w najróżniejsze zakątki świata. Organizujemy wycieczki zagraniczne i wyjazdy dla młodzieży od Bosforu aż po Missisipi. Od początku istnienia jesteśmy niekwestionowanym liderem w turystyce młodzieżowej, organizujemy obozy młodzieżowe i kolonie dla dzieci, obozy sportowe, paintballowe oraz kursy językowe w kraju i za granicą. Z ogromnymi sukcesami organizujemy obozy rekreacyjne dla młodzieży, ponieważ stawiamy na aktywny wypoczynek. Nic tak nie odpręża po ciężkiej sesji jak wyjazd ze znajomymi na obozy studenckie, które zapewniają niecodzienne wrażenia. Jesteśmy także renomowanym organizatorem wyjazdów wakacyjnych dla dorosłych po kraju i w najdalsze zakątki świata. Oferujemy wczasy dla osób ceniących sobie elastyczność podczas wakacji rodzinnych czy też w programie "Single bez dopłat". Dbamy o obsługę na najwyższym poziomie oferując naszym stałym klientom programy lojalnościowe i zniżki, a także posiadamy atrakcyjne oferty typu "last minute wakacje". Proponujemy egzotyczne podróże w traperskim klimacie, wakacje dla młodzieży i obozy zimowe w najlepszej atmosferze. Zmieniamy się dla Ciebie tak jak zmienia się temperatura w różnych częściach świata, gdzie od ponad 60 lat organizujemy niezapomniane obozy wakacyjne.
  Klauzula informacyjna Gdy korzystasz z naszych serwisów, danymi osobowymi, które przetwarzamy mogą być, np. adres IP Twojego urządzenia, dane pozyskiwane na podstawie plików cookies lub podobnych mechanizmów zapisywania informacji w urządzeniach Użytkowników, o ile pozwolą one na zidentyfikowanie Ciebie. Więcej informacji na temat zakresu danych osobowych oraz cookies znajdziesz w Polityce prywatności.

  Obozy i Kolonie
  Obozy 2022
  Zobacz
  Wycieczki i Wczasy
  Podróże 2022
  Zobacz
  Egzotyka
  Egzotyka 2022
  Zobacz
  Zielone Szkoły
  Zielone Szkoły cz.1
  Zobacz
  Zielone Szkoły
  Zielone Szkoły cz.2
  Zobacz
  Zielone Szkoły
  Zielone Szkoły cz.3
  Zobacz

  Naszych Klientów ubezpiecza SIGNAL IDUNA Polska TU S.A.
  Signal Iduna
  Subwencja PFR
  Signal Iduna
  Legitymacje ISIC Legitymacja ISIC