Klauzula informacyjna

Jakich Twoich danych dotyczy przetwarzanie i kto jest ich administratorem?

Gdy korzystasz z naszych serwisów, danymi osobowymi, które przetwarzamy mogą być, np. adres IP Twojego urządzenia, dane pozyskiwane na podstawie plików cookies lub podobnych mechanizmów zapisywania informacji w urządzeniach Użytkowników, o ile pozwolą one na zidentyfikowanie Ciebie. Więcej informacji na temat zakresu danych osobowych oraz cookies znajdziesz w Polityce prywatności.

Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, które Twoje dane osobowe będą przetwarzane oraz w jakim celu, i jakim sposobem, jest Biuro Podróży i Turystyki „ALMATUR-ŁÓDŹ” Sp. z o.o.. (dalej „Almatur”) z siedzibą i adresem w Łodzi przy ulicy Piotrkowska 59

Jaki jest cel i podstawa przetwarzania Twoich danych osobowych przez Almatur?

ALMATUR przetwarza Twoje dane osobowe, aby umożliwić korzystanie z serwisów prowadzonych przez ALMATUR, dopasowywać wyświetlane treści i reklamy do Twoich zainteresowań, prowadzić pomiary jakości i skuteczności, ulepszać treści oraz usługi, informować Cię o treściach i usługach ALMATUR i naszych Partnerów („Partnerzy”), których lista znajduje się tutaj, udostępniać w serwisach przestrzeń reklamową, prowadzić działania marketingu bezpośredniego, zapewniać bezpieczeństwo przetwarzania informacji, zarządzać systemami teleinformatycznymi oraz ochroną lub dochodzeniem roszczeń [sprawdź tutaj].

Podstawą przetwarzania danych osobowych jest prawnie uzasadniony interes ALMATUR Obejmuje on ulepszanie usług, zapewnienie ich najlepszej jakości oraz informowanie o nich Użytkowników. Wyświetlanie w serwisach oferty dopasowanych do Twoich zainteresowań, dzięki zautomatyzowanemu porównaniu Twoich zainteresowań i preferencji z modelowymi zainteresowaniami i preferencjami użytkowników internetu (profilowanie). W niektórych naszych serwisach podstawą przetwarzania danych osobowych może być zgoda, o czym zawsze zostaniesz poinformowany. Możesz zarządzać swoją zgodą, w tym ją cofnąć [sprawdź tutaj].

Partnerzy, jako odrębni administratorzy danych osobowych, przetwarzają Twoje dane osobowe na podstawie ich prawnie uzasadnionego interesu lub zgody. Niektórzy z naszych Partnerów mogą również przetwarzać Twoje w taki sposób, aby wyświetlić Ci treści lub reklamy dopasowane do Twoich zainteresowań, dzięki zautomatyzowanemu porównaniu Twoich zainteresowań i preferencji z modelowymi zainteresowaniami i preferencjami użytkowników internetu (profilowanie). Potwierdzając zapoznanie się z niniejszą informacją, poprzez kliknięcie na „Przejdź do serwisu” lub zamknięcie tego okna jednocześnie zgadzasz się na to, aby Twoje dane osobowe były przetwarzane w taki sposób jak tu zostało opisane. Możesz zarządzać swoją zgodą, w tym ją cofnąć [sprawdź tutaj].

Podanie danych osobowych jest dobrowolne.

Jakie masz uprawnienia wobec ALMATUR w zakresie przetwarzanych danych?

Możesz żądać od ALMATUR: dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, przenoszenia, a w niektórych przypadkach do ograniczenia przetwarzania oraz niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu, a także masz prawo wyrazić sprzeciw wobec przetwarzania Twoich danych osobowych, wtedy, gdy dane osobowe przetwarzane są na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora [sprawdź tutaj].

Masz prawo wnieść skargę dotyczącą przetwarzania Twoich danych osobowych do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Komu ALMATUR udostępnia Twoje dane osobowe?

ALMATUR, co do zasady nie udostępnia osobom trzecim Twoich danych osobowych, za wyjątkiem sytuacji, w których ALMATUR posiada ku temu podstawę prawną, w tym na żądanie podmiotów uprawnionych, lub kiedy jest to niezbędne do wykonania usług oferowanych przez ALMATUR, np. przedsiębiorcom zapewniającym hosting naszych serwisów.

Jak długo ALMATUR przechowuje Twoje dane osobowe?

ALMATUR przechowuje dane osobowe Użytkowników jedynie przez czas, jaki jest niezbędny dla zrealizowania celów, dla których dane zostały zebrane oraz pod warunkiem zachowania aktualności jednej z opisanych powyżej podstaw prawnych, bądź, gdy pojawiła się nowa podstawa, np. przepis prawa lub konieczność realizacji roszczeń w postępowaniu sądowym.

Z kim możesz się skontaktować, aby uzyskać więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych przez ALMATUR?

Jeśli masz pytania związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych w serwisach prowadzonych przez ALMATUR albo chciałbyś zgłosić zagadnienie związane z przetwarzaniem danych osobowych przez ALMATUR, możesz się skontaktować z przedstawicielem ALMATUR, wykorzystując dane kontaktowe: iod@Almatur.pl

Jeśli jesteś naszym zarejestrowanym użytkownikiem serwisów ALMATUR, informacje na temat ochrony Twoich danych osobowych znajdują się tutaj: przeczytaj pełną treść klauzuli

X
zadzwoń
X
x
Biuro Podróży i Turystyki Almatur
Turystyka niebanalna
Infolinia: 801 50 00 05
*opłata zgodnie z cennikiem Twojego operatora
pn.-pt. godz.09:00-18:00 sob. 10:00-14:00
Facebook Almatur
Tło strony almatur
Tło strony almatur OBOZY I KOLONIE WYCIECZKI I WCZASY KURSY JĘZYKOWE EGZOTYKA ZIELONE SZKOŁY ZIMA LEGIT. ISIC ZASADY PODRÓŻOWANIA
Tło strony almatur
Tło strony almatur
Kategoria:
Kraj:
Termin od: Termin do:
Tło strony almatur
Tło strony almatur
Skorzystaj z wyszukiwarki
Wycieczki i wczasy

Wycieczki Klucze Olkusz Rabsztyn Zalipie Tarnów Kraków
Oferta turystyczna
Pozostałe produkty
Ważne informacje
« wróć do listy imprez
Polska - Szlakiem małopolskich winnic
Informacje layout
Galeria

» przejdź do galerii
Pustynia Błędowska - Podziemny Olkusz - Zamek w Rabsztynie - Winnica Kresy - Zalipie - Tarnów - Winnica Dąbrówka - Królewski Kraków - Winnica Srebrna Góra

Program
1 dzień:
Wyjazd z poszczególnych miejsc według rozkładu jazdy. Przejazd na pogranicze województwa śląskiego i małopolskiego do Róży Wiatrów na Pustyni Błędowskiej. To największy w Europie teren występowania piasków śródlądowych, który obejmuje obszar ok. 33 km kw., a najciekawszą jej atrakcją jest właśnie Róża Wiatrów, która swą nazwę zawdzięcza platformie widokowej. Następnie przejazd do Srebrnego Miasta jak nazywa się Olkusz. Olkusz nazywany jest również „kolebką polskiego górnictwa”. Sławę miasto zyskało w XVI stuleciu, kiedy było w nim 300 kopalń rud ołowiu pod nadzorem króla Zygmunta Augusta, który założył tutaj jedyną w ówczesnej Polsce mennicę królewską. Pierzeja, na której stała mennica, do dziś nosi nazwę Kwartału Królewskiego. Obecnie mieści się tu pięknie zrewitalizowany budynek starostwa, gdzie dzisiaj znajduje się najnowsza atrakcja miasta – Podziemny Olkusz - trasa turystyczna w ciekawy sposób obrazująca olkuskie górnictwo i dzieje miasta. Po zwiedzeniu przejedziemy do pobliskiego zamku Rabsztyn, wznoszącego się na jednym ze wzgórz jurajskiego szlaku orlich gniazd. Ten gotycki zamek, powstał w XIII w. jako królewska warownia, która z czasem rozrosła się w wielki kompleks zamku górnego, średniego, dolnego i renesansowego pałacu z przełomu XVI i XVII wieku. Do dziś zachowały się jedynie ruiny tych budowli - częściowo odbudowane, odgruzowane i dostosowane do zwiedzania. W piwnicach pałacu znajduje się kawiarnia, a na wieży zamku górnego taras widokowy. Po trudach zwiedzania udamy się do jednej z winnic Jury Krakowsko - Częstochowskiej - Winnicy Kresy na degustację lokalnego wina. Przejazd do Krakowa, zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg. Dla chętnych wieczorny spacer po krakowskim rynku.

2 dzień:
Po śniadaniu przejazd do Zalipia, które nazywane jest najpiękniejszą wsią w Polsce. Niezależnie od pory roku można tu rozkoszować się niezwykłymi widokami, cieszyć oczy i duszę fantazyjnie skomponowanymi bukietami kwiatów, które zdobią wszystko, co można pomalować: domy, ściany mieszkań, sprzęty, serwetki, odzież, obory, studnie, płoty a nawet psie budy. Nasz pobyt w malowanej wsi zaczniemy od spotkania z przewodniczką - a jednocześnie malarką zalipiańską, która opowie nam skąd wzięło się malowanie obejść oraz jak zmieniały się zalipiańskie malunki na przestrzeni lat. Następnie przejeżdżając i spacerując odwiedzimy kilka domostw i zagród, by zobaczyć, że tradycja ta jest wciąż żywa. Zaglądniemy także do Domu Malarek, by zobaczyć historyczne prace - wykonane różnymi technikami - znanych zalipiańskich artystów. Odwiedzimy kościół parafialny - również wymalowany we wnętrzu zalipiańskimi kwiatami - a w nim przepiękną kaplicę św. Błażeja. Następnie pojedziemy do Tarnowa – na liście najpiękniejszych miasteczek w Europie (wg rankingu dziennikarzy CNN). Tarnów to co prawda miasto, ale spacer po Starym Mieście przekona nas, że nadal ma on małomiasteczkowy charakter, z pięknymi średniowiecznymi budynkami, które dają poczucie, że Kraków był blisko. Rynek Starego Miasta to wspaniała mieszanka stylów architektonicznych: jest tu piękny gotycki kościół i wiele żydowskiego dziedzictwa. Czas wolny. Przejazd do Dąbrówki Szczepanowskiej, gdzie znajduje się wieża widokowa. Jest ona w całości wykonana z drewna, ma 16 metrów wysokości i 5 kondygnacji, na których są tarasy widokowe. Roztacza się stąd piękny widok, od strony północnej podziwiać można panoramę Tarnowa, a od południa panoramę Pogórza i Tatr. Dodatkowo cudownie wije się tutaj malownicza rzeka Dunajec. Dzień zakończymy wizytą w jednej z winnic projektu EnoTarnowskie - Winnicy Dąbrówka. Kolacja. Nocleg w Krakowie.

3 dzień:
Po śniadaniu wykwaterowanie, przejazd do centrum Krakowa i niespieszny spacer z przewodnikiem po Starym Mieście: od Wawelu przez Rynek do Bramy Floriańskiej. W godzinach południowych przerwa na Starym Rynku na lunch przy hejnale mariackim. W godzinach popołudniowych przejazd do Winnicy Srebrna Góra – wizyta, degustacja, możliwość zakupu wina. Wyjazd w drogę powrotną.
Świadczenia
Zakwaterowanie:
2 noclegi w hotelach o standardzie**/*** w Krakowie lub okolicy. Pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami.
Wyżywienie:
2 śniadania, 2 obiadokolacje.
Transport:
Autokar z klimatyzacją, DVD, video i barkiem.
Ubezpieczenie:
Signal Iduna S.A.
Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota.
Informacje praktyczne
Podana kwota na realizację program może ulec zmianie i jest rozliczana przez pilota. Koszty pobierane za całą grupę (np. za lokalnych przewodników) są dzielone na wszystkich uczestników. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych.

Wizyta w winnicy i degustacja trwa ok. 2 godz. W skład degustacji wchodzi (w zależności od winnicy) 3 - 5 rodzajów win w towarzystwie drobnych przekąsek/wody/pieczywa.
Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.
Dopłaty za dojazdy z wybranych miejscowości w Polsce podane są w rozkładzie jazdy.
Przejazd: Katowice – Pustynia Błędowska (ok. 50 km) - ok. 1 godz.
Informacje o cenie
Cena nie obejmuje:
- kosztów realizacji programu ponoszonych przez uczestnika podczas trwania imprezy: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opłaty lokalne, przewodnicy lokalni, Tour Guide, wizyty i degustacje w 3 winnicach. Koszt – ok. 250 zł.
- podana wysokość pakietu kosztów programowych ma charakter orientacyjny. Może on ulec nawet znaczącej zmianie w związku z ograniczeniami covidowymi, zmianami taryf i koniecznością wcześniejszych opłat rezerwacyjnych. Szczegółowych informacji udzieli pilot na wycieczce.

Podana cena imprezy nie zawiera obowiązkowych składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 2 zł oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy - 2 zł.
» Warunki uczestnictwa i Informacje dodatkowe     » Warunki promocji     » OWU Signal Iduna     » Obowiązek informacyjny    

Terminy i ceny:   Polska - Szlakiem małopolskich winnic   (skrót: SZLAKIEM MALOPOLSKICH WINNIC 2022 PAX HB)
05.08 - 07.08.2022
 3 dni / KPTV0805
999 zł   799 zł PromocjaPlan podróżyRezerwuj
16.09 - 18.09.2022
 3 dni / KPTV0916
Sprzedaż zakończonaPlan podróży

Almatur to biuro podróży istniejące od 1956 roku o ugruntowanej pozycji na rynku.

Nasza oferta to blisko 500 wyjazdów wakacyjnych i wycieczek w najróżniejsze zakątki świata. Organizujemy wycieczki zagraniczne i wyjazdy dla młodzieży od Bosforu aż po Missisipi. Od początku istnienia jesteśmy niekwestionowanym liderem w turystyce młodzieżowej, organizujemy obozy młodzieżowe i kolonie dla dzieci, obozy sportowe, paintballowe oraz kursy językowe w kraju i za granicą. Z ogromnymi sukcesami organizujemy obozy rekreacyjne dla młodzieży, ponieważ stawiamy na aktywny wypoczynek. Nic tak nie odpręża po ciężkiej sesji jak wyjazd ze znajomymi na obozy studenckie, które zapewniają niecodzienne wrażenia. Jesteśmy także renomowanym organizatorem wyjazdów wakacyjnych dla dorosłych po kraju i w najdalsze zakątki świata. Oferujemy wczasy dla osób ceniących sobie elastyczność podczas wakacji rodzinnych czy też w programie "Single bez dopłat". Dbamy o obsługę na najwyższym poziomie oferując naszym stałym klientom programy lojalnościowe i zniżki, a także posiadamy atrakcyjne oferty typu "last minute wakacje". Proponujemy egzotyczne podróże w traperskim klimacie, wakacje dla młodzieży i obozy zimowe w najlepszej atmosferze. Zmieniamy się dla Ciebie tak jak zmienia się temperatura w różnych częściach świata, gdzie od ponad 60 lat organizujemy niezapomniane obozy wakacyjne.
Klauzula informacyjna Gdy korzystasz z naszych serwisów, danymi osobowymi, które przetwarzamy mogą być, np. adres IP Twojego urządzenia, dane pozyskiwane na podstawie plików cookies lub podobnych mechanizmów zapisywania informacji w urządzeniach Użytkowników, o ile pozwolą one na zidentyfikowanie Ciebie. Więcej informacji na temat zakresu danych osobowych oraz cookies znajdziesz w Polityce prywatności.

Obozy i Kolonie
Obozy 2022
Zobacz
Wycieczki i Wczasy
Podróże 2022
Zobacz
Egzotyka
Egzotyka 2022
Zobacz
Zielone Szkoły
Zielone Szkoły cz.1
Zobacz
Zielone Szkoły
Zielone Szkoły cz.2
Zobacz
Zielone Szkoły
Zielone Szkoły cz.3
Zobacz

Naszych Klientów ubezpiecza SIGNAL IDUNA Polska TU S.A.
Signal Iduna
Subwencja PFR
Signal Iduna
Legitymacje ISIC Legitymacja ISIC