Klauzula informacyjna

Jakich Twoich danych dotyczy przetwarzanie i kto jest ich administratorem?

Gdy korzystasz z naszych serwisów, danymi osobowymi, które przetwarzamy mogą być, np. adres IP Twojego urządzenia, dane pozyskiwane na podstawie plików cookies lub podobnych mechanizmów zapisywania informacji w urządzeniach Użytkowników, o ile pozwolą one na zidentyfikowanie Ciebie. Więcej informacji na temat zakresu danych osobowych oraz cookies znajdziesz w Polityce prywatności.

Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, które Twoje dane osobowe będą przetwarzane oraz w jakim celu, i jakim sposobem, jest Biuro Podróży i Turystyki „ALMATUR-ŁÓDŹ” Sp. z o.o.. (dalej „Almatur”) z siedzibą i adresem w Łodzi przy ulicy Piotrkowska 59

Jaki jest cel i podstawa przetwarzania Twoich danych osobowych przez Almatur?

ALMATUR przetwarza Twoje dane osobowe, aby umożliwić korzystanie z serwisów prowadzonych przez ALMATUR, dopasowywać wyświetlane treści i reklamy do Twoich zainteresowań, prowadzić pomiary jakości i skuteczności, ulepszać treści oraz usługi, informować Cię o treściach i usługach ALMATUR i naszych Partnerów („Partnerzy”), których lista znajduje się tutaj, udostępniać w serwisach przestrzeń reklamową, prowadzić działania marketingu bezpośredniego, zapewniać bezpieczeństwo przetwarzania informacji, zarządzać systemami teleinformatycznymi oraz ochroną lub dochodzeniem roszczeń [sprawdź tutaj].

Podstawą przetwarzania danych osobowych jest prawnie uzasadniony interes ALMATUR Obejmuje on ulepszanie usług, zapewnienie ich najlepszej jakości oraz informowanie o nich Użytkowników. Wyświetlanie w serwisach oferty dopasowanych do Twoich zainteresowań, dzięki zautomatyzowanemu porównaniu Twoich zainteresowań i preferencji z modelowymi zainteresowaniami i preferencjami użytkowników internetu (profilowanie). W niektórych naszych serwisach podstawą przetwarzania danych osobowych może być zgoda, o czym zawsze zostaniesz poinformowany. Możesz zarządzać swoją zgodą, w tym ją cofnąć [sprawdź tutaj].

Partnerzy, jako odrębni administratorzy danych osobowych, przetwarzają Twoje dane osobowe na podstawie ich prawnie uzasadnionego interesu lub zgody. Niektórzy z naszych Partnerów mogą również przetwarzać Twoje w taki sposób, aby wyświetlić Ci treści lub reklamy dopasowane do Twoich zainteresowań, dzięki zautomatyzowanemu porównaniu Twoich zainteresowań i preferencji z modelowymi zainteresowaniami i preferencjami użytkowników internetu (profilowanie). Potwierdzając zapoznanie się z niniejszą informacją, poprzez kliknięcie na „Przejdź do serwisu” lub zamknięcie tego okna jednocześnie zgadzasz się na to, aby Twoje dane osobowe były przetwarzane w taki sposób jak tu zostało opisane. Możesz zarządzać swoją zgodą, w tym ją cofnąć [sprawdź tutaj].

Podanie danych osobowych jest dobrowolne.

Jakie masz uprawnienia wobec ALMATUR w zakresie przetwarzanych danych?

Możesz żądać od ALMATUR: dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, przenoszenia, a w niektórych przypadkach do ograniczenia przetwarzania oraz niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu, a także masz prawo wyrazić sprzeciw wobec przetwarzania Twoich danych osobowych, wtedy, gdy dane osobowe przetwarzane są na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora [sprawdź tutaj].

Masz prawo wnieść skargę dotyczącą przetwarzania Twoich danych osobowych do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Komu ALMATUR udostępnia Twoje dane osobowe?

ALMATUR, co do zasady nie udostępnia osobom trzecim Twoich danych osobowych, za wyjątkiem sytuacji, w których ALMATUR posiada ku temu podstawę prawną, w tym na żądanie podmiotów uprawnionych, lub kiedy jest to niezbędne do wykonania usług oferowanych przez ALMATUR, np. przedsiębiorcom zapewniającym hosting naszych serwisów.

Jak długo ALMATUR przechowuje Twoje dane osobowe?

ALMATUR przechowuje dane osobowe Użytkowników jedynie przez czas, jaki jest niezbędny dla zrealizowania celów, dla których dane zostały zebrane oraz pod warunkiem zachowania aktualności jednej z opisanych powyżej podstaw prawnych, bądź, gdy pojawiła się nowa podstawa, np. przepis prawa lub konieczność realizacji roszczeń w postępowaniu sądowym.

Z kim możesz się skontaktować, aby uzyskać więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych przez ALMATUR?

Jeśli masz pytania związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych w serwisach prowadzonych przez ALMATUR albo chciałbyś zgłosić zagadnienie związane z przetwarzaniem danych osobowych przez ALMATUR, możesz się skontaktować z przedstawicielem ALMATUR, wykorzystując dane kontaktowe: iod@Almatur.pl

Jeśli jesteś naszym zarejestrowanym użytkownikiem serwisów ALMATUR, informacje na temat ochrony Twoich danych osobowych znajdują się tutaj: przeczytaj pełną treść klauzuli

X
zadzwoń
X
x
Biuro Podróży i Turystyki Almatur
Turystyka niebanalna
Infolinia: 801 50 00 05
*opłata zgodnie z cennikiem Twojego operatora
pn.-pt. godz.09:00-18:00 sob. 10:00-14:00
Facebook Almatur
Tło strony almatur
Tło strony almatur OBOZY I KOLONIE WYCIECZKI I WCZASY KURSY JĘZYKOWE EGZOTYKA ZIELONE SZKOŁY ZIMA LEGIT. ISIC ZASADY PODRÓŻOWANIA
Tło strony almatur
Tło strony almatur
Kategoria:
Kraj:
Termin od: Termin do:
Tło strony almatur
Tło strony almatur
Skorzystaj z wyszukiwarki
Wycieczki i wczasy

Wycieczki Edirne Istambuł Kütahya Pamukkale Didim
Oferta turystyczna
Pozostałe produkty
Ważne informacje
« wróć do listy imprez
Turcja - Odkrywamy Turcję
Informacje layout
Galeria

» przejdź do galerii
Edirne - Istambuł - Kutahya - Pamukkale - Efez - Didim - Pergamon - Troja - Cieśnina Dardanele

Program
1 dzień:
Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy. Przejazd przez Słowację, Węgry, Serbię. Po drodze krótkie postoje. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Belgradu, nocleg tranzytowy*.
2 dzień:
Po śniadaniu dalszy przejazd do Turcji przez Serbię i Bułgarię. Przekroczenie granicy tureckiej w Edirne, dawnym Adrianopolu, mieście, które w czasach rzymskich było przystankiem w drodze do Stambułu (wówczas Bizancjum). Potem zostało drugą stolicą imperium osmańskiego i punktem wypadowym wypraw wojennych do Europy. Kolacja w tradycyjnej lokancie tureckiej, vis a vis pięknego meczetu Selimiye Camii. Przejazd do Istambułu, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.
3 dzień:
Po śniadaniu zwiedzanie Stambułu: Hagia Sofia - meczet, a dawniej kościół i muzeum, Błękitny Meczet, Pałac Sułtański Topkapi, Hipodrom z Obeliskami Teodozjusza i Konstantyna, Wężową Kolumną i fontanną Wilhelma II, cysterna bazylikowa Yerebatan Saray - dodatkowo płatne, ok. 10 EUR. Dla chętnych, fakultatywnie, rejs statkiem po Bosforze z panoramą na zabytki azjatyckiej i europejskiej części miasta. Następnie wizyta na Wielkim Bazarze – jednym z największych historycznych centrów handlowych Europy. Czas wolny na zwiedzanie i zakupy. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
4 dzień:
Po śniadaniu wyjazd w kierunku Pamukkale – Bawełnianego Zamku. Po drodze postój w Kutahyi, miejscowości znanej z pięknych wyrobów z porcelany i fajansu, możliwość zakupów. Przyjazd do Pamukkale, zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.
5 dzień:
Po śniadaniu spacer po śnieżnobiałych tarasach Pamukkale, utworzonych przez spływającą od tysiącleci silnie zwapnioną wodę. Zwiedzanie ruin antycznego miasta Hierapolis, założonego w II w p.n.e. przez króla Pergamonu Eumenesa. Odwiedzimy też Laodyceę – stanowisko archeologiczne, dawniej zamożne miasto słynące z produkcji czarnej wełny i osiągnięć medycznych. Czas wolny na wypoczynek i kąpiele w basenach z wodą termalną. Kolacja i nocleg w hotelu w Pamukkale. Dla chętnych, fakultatywnie, pokaz orientalnego tańca brzucha.
6 dzień:
Dla chętnych, fakultatywnie lot balonem o wschodzie słońca nad Pamukkale. Po śniadaniu przejazd do Efezu. W Efezie, najlepiej zachowanym starożytnym mieście w regionie śródziemnomorskim i jednocześnie najważniejszym zabytku archeologicznym Turcji przejdziemy słynną Drogą Arkadyjską, zobaczymy amfiteatr i odrestaurowaną fasadę Biblioteki Celsusa. W pobliskiej Meryemanie - miejscu, w którym ostatnie lata swego życia spędziła Matka Boża – zwiedzimy sanktuarium. Następnie wyjedziemy do Didim. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
7-8 lub 7-11 dzień (zależnie od wybranego terminu):
Śniadania i kolacje w hotelu. Pobyt wypoczynkowy w Didim – kurorcie położonym nad Morzem Egejskim. Dla chętnych możliwość skorzystania z programu fakultatywnego.
9 lub 12 dzień:
Po śniadaniu wyjazd w kierunku Cieśniny Dardanele. Po drodze postój w Pergamonie – starożytnym centrum medycyny i zwiedzanie dolnego miasta: Święta Droga i świątynia Asklepiosa i Telesfora. Przejazd do Troi – mitycznego Ilionu rozsławionego przez Homera w Iliadzie - zwiedzanie ruin antycznej Troi i repliki Konia Trojańskiego. Kolacja i nocleg w okolicach Gelibolu.
10 lub 13 dzień:
Po śniadaniu przeprawa promowa przez Cieśninę Dardanele, która stanowi naturalną granicę pomiędzy Półwyspem Bałkańskim i Azją Mniejszą. Przejazd w kierunku granicy turecko-bułgarskiej. Krótki postój w Edirne – urokliwym miasteczku granicznymi i podziwianie słynnego Selimiye Camii. Dalszy przejazd w kierunku kraju przez Bułgarię i Węgry.
11 lub 14 dzień:
Przejazd przez Słowację. Powrót do kraju w godzinach popołudniowych (11 dni) lub przedpołudniowych (14 dni).
Program fakultatywny
- rejs statkiem po Bosforze – ok. 25 EUR,
- lot balonem w Pamukkale – ok. 200 EUR,
- pokaz tańca brzucha w Pamukkale – ok. 15 EUR,
- łaźnia turecka w Didim - ok. 25 EUR,
- rejs statkiem (i lunch na statku) po Morzu Egejskim - ok. 20 EUR,
- Dalyan - kąpiele błotne i siarczanowe, wspaniałe krajobrazy z licyjskimi grobowcami wykutymi w skałach w tle, niezwykła Żółwia Plaża – ok. 60 EUR.
Świadczenia
Zakwaterowanie:
7 lub 11 noclegów (zależnie od wybranego terminu) w hotelach o standardzie***: 2 w Istambule (w centrum miasta), 2 w Pamukkale, 3 lub 6 w Didim, 1 w okolicach Cieśniny Dardanele. Pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami, TV. W Didim, podczas wypoczynku, zakwaterowanie w kameralnym hotelu z basenem, położonym w centrum turystycznym Didim/ Altinkum, w odległości ok. 100-400 m od plaży. Klimatyzacja płatna fakultatywnie (ok. 4 EUR/pokój/dzień).
Wyżywienie:
8 lub 11 śniadań w formie bufetu, 8 lub 11 obiadokolacji (zależnie od wybranego terminu).
Transport:
Komfortowy autokar z WC, klimatyzacją, barkiem i video.
Ubezpieczenie:
Signal Iduna S.A.: KL - 60.000 EUR (rozszerzone o COVID-19, kwarantannę i choroby przewlekłe), NNW - 15.000 PLN, BP - 1000 PLN.
Obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy - 20 zł.
Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota.
Informacje praktyczne
Podana kwota na realizację programu może ulec zmianie i jest rozliczana przez pilota. Koszty pobierane za całą grupę (np. za lokalnych przewodników) są dzielone na wszystkich uczestników. Kolejność realizacji programu może ulec zmianie. Przekroczenie granic na podstawie ważnego dowodu osobistego lub paszportu ważnego co najmniej 180 dni od daty wjazdu do Turcji. Cena podstawowa dotyczy wyjazdu z Katowic. Dopłaty za dojazdy z wybranych miejscowości w Polsce podane są w rozkładzie jazdy. Przejazd na trasie: Katowice – Belgrad (ok. 850 km) - ok. 14 godz. Trasa wycieczki liczona od granic Polski - ok. 5700 km.
Informacje o cenie
Cena podstawowa nie obejmuje:
- kosztów realizacji programu ponoszonych przez uczestnika podczas trwania imprezy: przewodnicy lokalni, opłaty rezerwacyjne do zwiedzanych obiektów, opłaty lokalne, wjazdy do miast, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, datki na świątynie, przejazdy komunikacją miejską, zwyczajowe napiwki, systemu Tour Gide. Koszt – ok. 175 EUR.
- opłaty za nocleg tranzytowy i śniadanie na terenie Serbii – ok. 35 EUR,
- programu fakultatywnego.
- dodatkowych ubezpieczeń.
» Warunki uczestnictwa i Informacje dodatkowe     » Warunki promocji     » OWU Signal Iduna     » Obowiązek informacyjny    

Terminy i ceny:   Turcja - Odkrywamy Turcję   (skrót: ODKRYWAMY TURCJE 2023 PAX HB)
05.08 - 18.08.2023
 14 dni / KTTI0805
5519 zł   3699 zł Promocja
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 3319 zł
Plan podróżyRezerwuj
31.08 - 10.09.2023
 11 dni / KTTI0831
4819 zł   3139 zł Promocja
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 2879 zł
Plan podróżyRezerwuj
14.09 - 24.09.2023
 11 dni / KTTI0914
4819 zł   3139 zł Promocja
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 2879 zł
Plan podróżyRezerwuj

Almatur to biuro podróży istniejące od 1956 roku o ugruntowanej pozycji na rynku.

Nasza oferta to blisko 500 wyjazdów wakacyjnych i wycieczek w najróżniejsze zakątki świata. Organizujemy wycieczki zagraniczne i wyjazdy dla młodzieży od Bosforu aż po Missisipi. Od początku istnienia jesteśmy niekwestionowanym liderem w turystyce młodzieżowej, organizujemy obozy młodzieżowe i kolonie dla dzieci, obozy sportowe, paintballowe oraz kursy językowe w kraju i za granicą. Z ogromnymi sukcesami organizujemy obozy rekreacyjne dla młodzieży, ponieważ stawiamy na aktywny wypoczynek. Nic tak nie odpręża po ciężkiej sesji jak wyjazd ze znajomymi na obozy studenckie, które zapewniają niecodzienne wrażenia. Jesteśmy także renomowanym organizatorem wyjazdów wakacyjnych dla dorosłych po kraju i w najdalsze zakątki świata. Oferujemy wczasy dla osób ceniących sobie elastyczność podczas wakacji rodzinnych czy też w programie "Single bez dopłat". Dbamy o obsługę na najwyższym poziomie oferując naszym stałym klientom programy lojalnościowe i zniżki, a także posiadamy atrakcyjne oferty typu "last minute wakacje". Proponujemy egzotyczne podróże w traperskim klimacie, wakacje dla młodzieży i obozy zimowe w najlepszej atmosferze. Zmieniamy się dla Ciebie tak jak zmienia się temperatura w różnych częściach świata, gdzie od ponad 60 lat organizujemy niezapomniane obozy wakacyjne.
Klauzula informacyjna Gdy korzystasz z naszych serwisów, danymi osobowymi, które przetwarzamy mogą być, np. adres IP Twojego urządzenia, dane pozyskiwane na podstawie plików cookies lub podobnych mechanizmów zapisywania informacji w urządzeniach Użytkowników, o ile pozwolą one na zidentyfikowanie Ciebie. Więcej informacji na temat zakresu danych osobowych oraz cookies znajdziesz w Polityce prywatności.

Obozy i Kolonie
Obozy 2023
Zobacz
Wycieczki i Wczasy
Podróże 2023
Zobacz
Zielone Szkoły
Zielone Szkoły cz.1
Zobacz
Zielone Szkoły
Zielone Szkoły cz.3
Zobacz

Naszych Klientów ubezpiecza SIGNAL IDUNA Polska TU S.A.
Signal Iduna
Subwencja PFR
Signal Iduna
Legitymacje ISIC Legitymacja ISIC