Klauzula informacyjna

Jakich Twoich danych dotyczy przetwarzanie i kto jest ich administratorem?

Gdy korzystasz z naszych serwisów, danymi osobowymi, które przetwarzamy mogą być, np. adres IP Twojego urządzenia, dane pozyskiwane na podstawie plików cookies lub podobnych mechanizmów zapisywania informacji w urządzeniach Użytkowników, o ile pozwolą one na zidentyfikowanie Ciebie. Więcej informacji na temat zakresu danych osobowych oraz cookies znajdziesz w Polityce prywatności.

Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, które Twoje dane osobowe będą przetwarzane oraz w jakim celu, i jakim sposobem, jest Biuro Podróży i Turystyki „ALMATUR-ŁÓDŹ” Sp. z o.o.. (dalej „Almatur”) z siedzibą i adresem w Łodzi przy ulicy Piotrkowska 59

Jaki jest cel i podstawa przetwarzania Twoich danych osobowych przez Almatur?

ALMATUR przetwarza Twoje dane osobowe, aby umożliwić korzystanie z serwisów prowadzonych przez ALMATUR, dopasowywać wyświetlane treści i reklamy do Twoich zainteresowań, prowadzić pomiary jakości i skuteczności, ulepszać treści oraz usługi, informować Cię o treściach i usługach ALMATUR i naszych Partnerów („Partnerzy”), których lista znajduje się tutaj, udostępniać w serwisach przestrzeń reklamową, prowadzić działania marketingu bezpośredniego, zapewniać bezpieczeństwo przetwarzania informacji, zarządzać systemami teleinformatycznymi oraz ochroną lub dochodzeniem roszczeń [sprawdź tutaj].

Podstawą przetwarzania danych osobowych jest prawnie uzasadniony interes ALMATUR Obejmuje on ulepszanie usług, zapewnienie ich najlepszej jakości oraz informowanie o nich Użytkowników. Wyświetlanie w serwisach oferty dopasowanych do Twoich zainteresowań, dzięki zautomatyzowanemu porównaniu Twoich zainteresowań i preferencji z modelowymi zainteresowaniami i preferencjami użytkowników internetu (profilowanie). W niektórych naszych serwisach podstawą przetwarzania danych osobowych może być zgoda, o czym zawsze zostaniesz poinformowany. Możesz zarządzać swoją zgodą, w tym ją cofnąć [sprawdź tutaj].

Partnerzy, jako odrębni administratorzy danych osobowych, przetwarzają Twoje dane osobowe na podstawie ich prawnie uzasadnionego interesu lub zgody. Niektórzy z naszych Partnerów mogą również przetwarzać Twoje w taki sposób, aby wyświetlić Ci treści lub reklamy dopasowane do Twoich zainteresowań, dzięki zautomatyzowanemu porównaniu Twoich zainteresowań i preferencji z modelowymi zainteresowaniami i preferencjami użytkowników internetu (profilowanie). Potwierdzając zapoznanie się z niniejszą informacją, poprzez kliknięcie na „Przejdź do serwisu” lub zamknięcie tego okna jednocześnie zgadzasz się na to, aby Twoje dane osobowe były przetwarzane w taki sposób jak tu zostało opisane. Możesz zarządzać swoją zgodą, w tym ją cofnąć [sprawdź tutaj].

Podanie danych osobowych jest dobrowolne.

Jakie masz uprawnienia wobec ALMATUR w zakresie przetwarzanych danych?

Możesz żądać od ALMATUR: dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, przenoszenia, a w niektórych przypadkach do ograniczenia przetwarzania oraz niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu, a także masz prawo wyrazić sprzeciw wobec przetwarzania Twoich danych osobowych, wtedy, gdy dane osobowe przetwarzane są na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora [sprawdź tutaj].

Masz prawo wnieść skargę dotyczącą przetwarzania Twoich danych osobowych do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Komu ALMATUR udostępnia Twoje dane osobowe?

ALMATUR, co do zasady nie udostępnia osobom trzecim Twoich danych osobowych, za wyjątkiem sytuacji, w których ALMATUR posiada ku temu podstawę prawną, w tym na żądanie podmiotów uprawnionych, lub kiedy jest to niezbędne do wykonania usług oferowanych przez ALMATUR, np. przedsiębiorcom zapewniającym hosting naszych serwisów.

Jak długo ALMATUR przechowuje Twoje dane osobowe?

ALMATUR przechowuje dane osobowe Użytkowników jedynie przez czas, jaki jest niezbędny dla zrealizowania celów, dla których dane zostały zebrane oraz pod warunkiem zachowania aktualności jednej z opisanych powyżej podstaw prawnych, bądź, gdy pojawiła się nowa podstawa, np. przepis prawa lub konieczność realizacji roszczeń w postępowaniu sądowym.

Z kim możesz się skontaktować, aby uzyskać więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych przez ALMATUR?

Jeśli masz pytania związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych w serwisach prowadzonych przez ALMATUR albo chciałbyś zgłosić zagadnienie związane z przetwarzaniem danych osobowych przez ALMATUR, możesz się skontaktować z przedstawicielem ALMATUR, wykorzystując dane kontaktowe: iod@Almatur.pl

Jeśli jesteś naszym zarejestrowanym użytkownikiem serwisów ALMATUR, informacje na temat ochrony Twoich danych osobowych znajdują się tutaj: przeczytaj pełną treść klauzuli

X
zadzwoń
X
x
Biuro Podróży i Turystyki Almatur
Turystyka niebanalna
Infolinia: 801 50 00 05
*opłata zgodnie z cennikiem Twojego operatora
pn.-pt. godz.09:00-18:00 sob. 10:00-14:00
Facebook Almatur
Tło strony almatur
Tło strony almatur OBOZY I KOLONIE WYCIECZKI I WCZASY KURSY JĘZYKOWE EGZOTYKA ZIELONE SZKOŁY ZIMA LEGIT. ISIC ZASADY PODRÓŻOWANIA
Tło strony almatur
Tło strony almatur
Kategoria:
Kraj:
Termin od: Termin do:
Tło strony almatur
Tło strony almatur
Skorzystaj z wyszukiwarki
Wycieczki i wczasy

Wycieczki Kijów Czarnobyl Prypeć
Oferta turystyczna
Pozostałe produkty
Ważne informacje
« wróć do listy imprez
Ukraina - Weekend w Kijowie i Czarnobylu
Informacje
Galeria

» przejdź do galerii
Weekend w Kijowie i Czarnobylu (fakultatywnie)

Stoliczny Kijów - Czarnobyl i Prypeć (fakultatywnie) - Majdan Niepodległości i Chreszczatyk - Ławra Peczersko-Kijowska - Sobór Sofijski - klimatyczny Padół

Program
1 dzień:
Wylot do Kijowa z Warszawy lub Katowic (w zależności od terminu). Transfer do hotelu. Spacer po mieście z przewodnikiem: Złota Brama, w której rzekomo wyszczerbił miecz Bolesław Chrobry, sobór św. Zofii z unikalnymi freskami z XI w. (zwiedzanie), pomnik Chmielnickiego, cerkiew św. Michała o Złotych Kopułach, Zaułek Dziesięcinny, gdzie niegdyś mieściła się najstarsza świątynia miasta oraz główne centrum Kijowa. Następnie przejdziemy na zjazd Andriejewski z domem Bułhakowa, cerkwią św. Andrzeja i do położonej nad Dnieprem dzielnicy miasta - Padół. Dla chętnych rejs Dnieprem (ok. 15 EUR). Przejazd kijowskim funikularem lub metrem na plac Niepodległości – Majdan i główną reprezentacyjną ulicę – Chreszczatyk. Obiadokolacja*. Nocleg.

2 dzień:
Śniadanie. Czas wolny na indywidualne zwiedzanie Kijowa lub (fakultatywnie) wyjazd w kierunku Czarnobyla, położonego ok. 110 km od stolicy Ukrainy. Tereny wokół Czarnobylskiej elektrowni jądrowej podzielone są na 3 strefy wykluczenia. Główne wejście do zony znajduje się w punkcie kontrolnym „Dytiatky”, gdzie odbywa się kontrola paszportów i zapoznanie się z zasadami bezpieczeństwa radiologicznego – punkt ten jest położony ok. 30 km od reaktora, w którym nastąpiła eksplozja. Postój w wiosce Zalissie, gdzie pozostało 700 opuszczonych domów. Następnie przejazd do Czarnobyla, w którym obecnie mieszka i pracuje 5000 os. w systemie zmianowym. Zwiedzanie: główny plac miasta, pomnik „Gwiazda piołun”, pomnik Lenina, (obecnie jeden z nielicznych na Ukrainie), opuszczona synagoga, port rzeczny z zatopionymi łodziami, memoriał „Dla tych, którzy uratowali świat”, wystawa sprzętów używanych podczas likwidacji skutków katastrofy. Następnie przejazd do punktu kontrolnego Leliv (10 km od elektrowni). Wieś Kopaczi, gdzie prawie wszystkie budynki zostały zburzone i zakopane podczas dekontaminacji w 1986 roku; możliwość zmierzenia promieniowania. Przejazd przez tereny przemysłowe elektrowni w Czarnobylu, obok wież chłodniczych 3. reaktora oraz niedokończonego 5. reaktora, aż do nowego sarkofagu „Łuk”, nałożonego w 2017 r. na stary. Memoriał "Życie dla życia" przed głównym budynkiem administracyjnym elektrowni jądrowej oraz pomnik Prometeusza, ewakuowany wraz z obywatelami Prypeci. Obiad wliczony w cenę wycieczki (wszystkie produkty są sprowadzane z Kijowa). Następnie przejazd do miasta-widma Prypeci, gdzie czas zatrzymał się w 1986 r. Zobaczyć można słynny diabelski młyn oraz samochodziki w wesołym miasteczku, które nigdy nie było otwarte, szpital, szkołę, pałac kultury, basen Azurre oraz hotel Polesie i liczne budynki mieszkalne. Następnie przejazd do tajnej wioski wojskowej Czarnobyl-2, gdzie mieści się radar Duga. Kontrola radiacyjna przy wyjeździe ze strefy (10 km od reaktora, w którym nastąpiła eksplozja). Ostatni przystanek i zdjęcia znaku drogowego w Czarnobylu oraz przejazd do ostatniej kontroli radiacyjnej – 30 km od reaktora; powrót do Kijowa. Obiadokolacja*. Nocleg.

3 dzień:
Śniadanie. Przejazd metrem do jednej z najgłębszych stacji metra na świecie – Arsenalna. Przejście nadbrzeżem Dniepru w dzielnicy Pieczersk. Wycieczka do Ławry Peczersko-Kijowskiej – najstarszego na dawnej Rusi prawosławnego klasztoru z XI w., część pomieszczeń sakralnych mieści się w jaskiniach-pieczarach, które również zwiedzimy przy blasku świec. Na terytorium ławry znajduje się Muzeum Mikroskopijnych Miniatur – przedmiotów wielkości ziarenek zboża. Przejście na teren parku przy Muzeum Wojny Ojczyźnianej – pomnik Matki Ojczyzny, który służy również jako taras widokowy. Objazdowe zwiedzanie miasta m.in. Pałac Maryński stworzony według projektu włoskiego architekta Rastrellego, unikalny Dom z Chimerami zaprojektowany przez polskiego architekta Władysława Chorodeckiego. Obiadokolacja*. Fakultatywnie wizyta na spektaklu w Teatrze Opery i Baletu wg. repertuaru. Nocleg.

4 dzień:
Śniadanie. Czas wolny. Transfer na lotnisko. Lot powrotny do Polski.
Program fakultatywny
Spektakl w operze – według repertuaru ok. 15-30 EUR
Wycieczka do Czarnobyla (min. 10 os., minimalny wiek uczestników - 18 lat) – 90 EUR (zgłoszenie chęci uczestnictwa w wyjeździe - w momencie dokonywania rezerwacj)
Rejs Dnieprem – ok. 15 EUR
Zakwaterowanie
3 noclegi w hotelach o standardzie lokalnych *** w Kijowie, pokoje 2 osobowe z łazienkami. W hotelu restauracja, bar. W niektórych terminach możliwa jest zmiana organizacji noclegów i związanej z tym kolejności zwiedzania.
Świadczenia
Zakwaterowanie: 3 noclegi.
Wyżywienie: 3 śniadania. *Możliwość dokupienia pakietu 3 obiadokolacji w cenie 30 EUR/os.
Transport: przelot samolotem na trasie (w zależności od terminu) Katowice – Kijów – Katowice lub Warszawa – Kijów – Warszawa zgodnie z rozkładem lotów, zbiórka na lotnisku 2 godziny przed planowanym wylotem; na miejscu - wynajęty bus oraz środki transportu miejskiego jak np. tramwaje, metro.
Ubezpieczenie: Signal Iduna S.A.
Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota.
Informacje praktyczne
W terminach: 29.04 - 02.05; 12-15.08 oraz 14-17.10.2022r. wylot z lotniska Katowice Pyrzowice; w terminach: 16-19.06 oraz 07-10.07.2022r. wylot z Warszawy – lotnisko Chopina. W cenie biletu zawarty jest przewóz 2 sztuk bagażu podręcznego: jednej sztuki o wymiarach 40 x 30 x 20 cm i wadze do 10 kg oraz zabieranej na pokład walizki o wymiarach 55x40x23 i wadze do 10 kg.
Do dokonania rezerwacji w biurze konieczny jest ważny paszport oraz ważny paszport COVIDowy potwierdzający szczepienie. Na dzień przygotowania oferty realizacja programu dla osób niezaszczepionych nie jest możliwa. Podczas wyjazdu mogą obowiązywać nakazy i obostrzenia związane z aktualną sytuacją epidemiczną. W szczególności uczestnicy muszą się liczyć z koniecznością posiadania Unijnego Certyfikatu Covid (do pobrania z Internetowego Konta Pacjenta) lub aktualnego testu. Należy zapoznać się z aktualnymi wytycznymi i zasadami dla podróżnych znajdującymi się na portalu MSZ - Polak za granicą: www.gov.pl/web/dyplomacja/ukraina. Ze względu na aktualną sytuację epidemiczną w trakcie wyjazdu, ramowy program wycieczki może być zmodyfikowany, a dostęp do niektórych zwiedzanych miejsc ograniczony. Prosimy o zapoznanie się z aktualnymi informacjami na naszej stronie internetowej.
Minimalna ilość osób do realizacji imprezy – 15.
Podana kwota na realizację programu może ulec zmianie i jest rozliczana przez pilota.
Prosimy o zgłaszanie sprzedawcom oferty chęci wykupienia wycieczki do Czarnobyla oraz pakietu obiadokolacji podczas dokonywania rezerwacji.
Organizator będzie informował o szczegółowym rozkładzie lotów przed wyjazdem. Prosimy o kontakt z organizatorem w sprawie ewentualnego dokupienia dodatkowej sztuki bagażu (rejestrowanego). W bagażu podręcznym nie można przewozić płynów, aerozoli w opakowaniach przekraczających 100 ml, ostrych przedmiotów itp. - szczegółowy wykaz na stronie www.wizzair.com
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po muzeach. W Ukrainie latem jest godzina później w stosunku do czasu polskiego. Obowiązującą walutą jest hrywna.
Zwiedzanie Strefy Wykluczenia w Czarnobylu możliwe jest tylko dla osób powyżej 18 roku życia.
Informacje o cenie
Cena nie obejmuje:
- kosztów realizacji programu ponoszonych przez uczestnika podczas trwania imprezy: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodnicy lokalni, opłaty lokalne, transport miejski, parkingi, Tour Guide. Koszt – ok. 70 EUR. Podana wysokość pakietu kosztów programowych ma charakter orientacyjny. Może on ulec nawet znaczącej zmianie w związku z ograniczeniami covidowymi, zmianami taryf i koniecznością wcześniejszych opłat rezerwacyjnych. Szczegółowych informacji udzieli pilot na wycieczce,
- programu fakultatywnego,
- obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 2 zł,
- obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy - 2 zł.
» Warunki uczestnictwa i Informacje dodatkowe     » Warunki promocji     » OWU Signal Iduna     » Obowiązek informacyjny    

Terminy i ceny:   Ukraina - Weekend w Kijowie i Czarnobylu - wylot Katowice   (skrót: WEEKEND W KIJOWIE I CZARNOBYLU 2022 WYLOT KTW PAX BB)
29.04 - 02.05.2022
 4 dni / OUTC0429
2699 zł   1889 zł PromocjaRezerwuj
12.08 - 15.08.2022
 4 dni / OUTC0812
2699 zł   1889 zł PromocjaRezerwuj
14.10 - 17.10.2022
 4 dni / OUTC1014
2499 zł   1749 zł PromocjaRezerwuj

Terminy i ceny:   Ukraina - Weekend w Kijowie i Czarnobylu - wylot Warszawa   (skrót: WEEKEND W KIJOWIE I CZARNOBYLU 2022 WYLOT WAW PAX BB)
16.06 - 19.06.2022
 4 dni / OUTC0616
2699 zł   1889 zł PromocjaRezerwuj
07.07 - 10.07.2022
 4 dni / OUTC0707
2599 zł   1819 zł PromocjaRezerwuj

Almatur to biuro podróży istniejące od 1956 roku o ugruntowanej pozycji na rynku.

Nasza oferta to blisko 500 wyjazdów wakacyjnych i wycieczek w najróżniejsze zakątki świata. Organizujemy wycieczki zagraniczne i wyjazdy dla młodzieży od Bosforu aż po Missisipi. Od początku istnienia jesteśmy niekwestionowanym liderem w turystyce młodzieżowej, organizujemy obozy młodzieżowe i kolonie dla dzieci, obozy sportowe, paintballowe oraz kursy językowe w kraju i za granicą. Z ogromnymi sukcesami organizujemy obozy rekreacyjne dla młodzieży, ponieważ stawiamy na aktywny wypoczynek. Nic tak nie odpręża po ciężkiej sesji jak wyjazd ze znajomymi na obozy studenckie, które zapewniają niecodzienne wrażenia. Jesteśmy także renomowanym organizatorem wyjazdów wakacyjnych dla dorosłych po kraju i w najdalsze zakątki świata. Oferujemy wczasy dla osób ceniących sobie elastyczność podczas wakacji rodzinnych czy też w programie "Single bez dopłat". Dbamy o obsługę na najwyższym poziomie oferując naszym stałym klientom programy lojalnościowe i zniżki, a także posiadamy atrakcyjne oferty typu "last minute wakacje". Proponujemy egzotyczne podróże w traperskim klimacie, wakacje dla młodzieży i obozy zimowe w najlepszej atmosferze. Zmieniamy się dla Ciebie tak jak zmienia się temperatura w różnych częściach świata, gdzie od ponad 60 lat organizujemy niezapomniane obozy wakacyjne.
Klauzula informacyjna Gdy korzystasz z naszych serwisów, danymi osobowymi, które przetwarzamy mogą być, np. adres IP Twojego urządzenia, dane pozyskiwane na podstawie plików cookies lub podobnych mechanizmów zapisywania informacji w urządzeniach Użytkowników, o ile pozwolą one na zidentyfikowanie Ciebie. Więcej informacji na temat zakresu danych osobowych oraz cookies znajdziesz w Polityce prywatności.
Obozy i Kolonie
Obozy 2021
Zobacz
Pobierz katalog Kursy językowe 2021
Kursy językowe 2021
Zobacz
Wycieczki i Wczasy
Podróże 2022
Zobacz
Zielone Szkoły
Zielone Szkoły cz.1
Zobacz
Zielone Szkoły
Zielone Szkoły cz.2
Zobacz
Naszych Klientów ubezpiecza SIGNAL IDUNA Polska TU S.A.
Signal Iduna
Subwencja PFR
Signal Iduna
Legitymacje ISIC Legitymacja ISIC