Klauzula informacyjna

Jakich Twoich danych dotyczy przetwarzanie i kto jest ich administratorem?

Gdy korzystasz z naszych serwisów, danymi osobowymi, które przetwarzamy mogą być, np. adres IP Twojego urządzenia, dane pozyskiwane na podstawie plików cookies lub podobnych mechanizmów zapisywania informacji w urządzeniach Użytkowników, o ile pozwolą one na zidentyfikowanie Ciebie. Więcej informacji na temat zakresu danych osobowych oraz cookies znajdziesz w Polityce prywatności.

Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, które Twoje dane osobowe będą przetwarzane oraz w jakim celu, i jakim sposobem, jest Biuro Podróży i Turystyki „ALMATUR-ŁÓDŹ” Sp. z o.o.. (dalej „Almatur”) z siedzibą i adresem w Łodzi przy ulicy Piotrkowska 59

Jaki jest cel i podstawa przetwarzania Twoich danych osobowych przez Almatur?

ALMATUR przetwarza Twoje dane osobowe, aby umożliwić korzystanie z serwisów prowadzonych przez ALMATUR, dopasowywać wyświetlane treści i reklamy do Twoich zainteresowań, prowadzić pomiary jakości i skuteczności, ulepszać treści oraz usługi, informować Cię o treściach i usługach ALMATUR i naszych Partnerów („Partnerzy”), których lista znajduje się tutaj, udostępniać w serwisach przestrzeń reklamową, prowadzić działania marketingu bezpośredniego, zapewniać bezpieczeństwo przetwarzania informacji, zarządzać systemami teleinformatycznymi oraz ochroną lub dochodzeniem roszczeń [sprawdź tutaj].

Podstawą przetwarzania danych osobowych jest prawnie uzasadniony interes ALMATUR Obejmuje on ulepszanie usług, zapewnienie ich najlepszej jakości oraz informowanie o nich Użytkowników. Wyświetlanie w serwisach oferty dopasowanych do Twoich zainteresowań, dzięki zautomatyzowanemu porównaniu Twoich zainteresowań i preferencji z modelowymi zainteresowaniami i preferencjami użytkowników internetu (profilowanie). W niektórych naszych serwisach podstawą przetwarzania danych osobowych może być zgoda, o czym zawsze zostaniesz poinformowany. Możesz zarządzać swoją zgodą, w tym ją cofnąć [sprawdź tutaj].

Partnerzy, jako odrębni administratorzy danych osobowych, przetwarzają Twoje dane osobowe na podstawie ich prawnie uzasadnionego interesu lub zgody. Niektórzy z naszych Partnerów mogą również przetwarzać Twoje w taki sposób, aby wyświetlić Ci treści lub reklamy dopasowane do Twoich zainteresowań, dzięki zautomatyzowanemu porównaniu Twoich zainteresowań i preferencji z modelowymi zainteresowaniami i preferencjami użytkowników internetu (profilowanie). Potwierdzając zapoznanie się z niniejszą informacją, poprzez kliknięcie na „Przejdź do serwisu” lub zamknięcie tego okna jednocześnie zgadzasz się na to, aby Twoje dane osobowe były przetwarzane w taki sposób jak tu zostało opisane. Możesz zarządzać swoją zgodą, w tym ją cofnąć [sprawdź tutaj].

Podanie danych osobowych jest dobrowolne.

Jakie masz uprawnienia wobec ALMATUR w zakresie przetwarzanych danych?

Możesz żądać od ALMATUR: dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, przenoszenia, a w niektórych przypadkach do ograniczenia przetwarzania oraz niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu, a także masz prawo wyrazić sprzeciw wobec przetwarzania Twoich danych osobowych, wtedy, gdy dane osobowe przetwarzane są na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora [sprawdź tutaj].

Masz prawo wnieść skargę dotyczącą przetwarzania Twoich danych osobowych do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Komu ALMATUR udostępnia Twoje dane osobowe?

ALMATUR, co do zasady nie udostępnia osobom trzecim Twoich danych osobowych, za wyjątkiem sytuacji, w których ALMATUR posiada ku temu podstawę prawną, w tym na żądanie podmiotów uprawnionych, lub kiedy jest to niezbędne do wykonania usług oferowanych przez ALMATUR, np. przedsiębiorcom zapewniającym hosting naszych serwisów.

Jak długo ALMATUR przechowuje Twoje dane osobowe?

ALMATUR przechowuje dane osobowe Użytkowników jedynie przez czas, jaki jest niezbędny dla zrealizowania celów, dla których dane zostały zebrane oraz pod warunkiem zachowania aktualności jednej z opisanych powyżej podstaw prawnych, bądź, gdy pojawiła się nowa podstawa, np. przepis prawa lub konieczność realizacji roszczeń w postępowaniu sądowym.

Z kim możesz się skontaktować, aby uzyskać więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych przez ALMATUR?

Jeśli masz pytania związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych w serwisach prowadzonych przez ALMATUR albo chciałbyś zgłosić zagadnienie związane z przetwarzaniem danych osobowych przez ALMATUR, możesz się skontaktować z przedstawicielem ALMATUR, wykorzystując dane kontaktowe: iod@Almatur.pl

Jeśli jesteś naszym zarejestrowanym użytkownikiem serwisów ALMATUR, informacje na temat ochrony Twoich danych osobowych znajdują się tutaj: przeczytaj pełną treść klauzuli

X
zadzwoń
X
x
Biuro Podróży i Turystyki Almatur
Turystyka niebanalna
Infolinia: 801 50 00 05
*opłata zgodnie z cennikiem Twojego operatora
pn.-pt. godz.09:00-18:00 sob. 10:00-14:00
Facebook Almatur
Tło strony almatur
Tło strony almatur OBOZY I KOLONIE WYCIECZKI I WCZASY KURSY JĘZYKOWE EGZOTYKA ZIELONE SZKOŁY ZIMA LEGIT. ISIC ZASADY PODRÓŻOWANIA
Tło strony almatur
Tło strony almatur
Kategoria:
Kraj:
Termin od: Termin do:
Tło strony almatur
Tło strony almatur
Skorzystaj z wyszukiwarki
Wycieczki i wczasy

Wycieczki Lwów Synewyr Mukaczewo Kosoń Užgorod Lumshory
Oferta turystyczna
Pozostałe produkty
Ważne informacje
« wróć do listy imprez
Ukraina - Zachwycające Zakarpacie
Informacje
Galeria

» przejdź do galerii
Lwów - Wodospad Szypot - Park Narodowy Synewyr - Mukaczewo - Kolej Karpacka - Połonina Borżawska - Użgorod - Zakarpackie zamki - Relaks w termach i bani

Program
1 dzień:
Spotkanie w holu dworca PKP Przemyśl Główny (godzinę przed odjazdem pociągu). W godzinach popołudniowych wyjazd pociągiem z Przemyśla do Lwowa. Przejazd w kierunku granicy z Ukrainą (odprawa paszportowo-celna w pociągu). Przyjazd, transfer do centrum miasta. Wieczorny spacer po Lwowie: Opera Lwowska, Prospekt Swobody, Rynek oraz jego okoliczne zabytki (zewnątrz). Obiadokolacja*. Czas wolny na słynne kawiarnie i knajpki. Nocleg.

2 dzień:
Śniadanie. Przejazd w kierunku wioski Filipiec, gdzie znajduje się malowniczy wodospad Szypot. Po drodze zobaczymy przepiękną panoramę Karpat. Przeprawa kolejką linową nad Połoniną Borżawską. Dla chętnych spacer na szczyt Gimba o wysokości 1.300 m n.p.m. (trasa łatwa, ok. 2,5 h tam i z powrotem) lub czas wolny na tarasie widokowym z restauracją. Obiadokolacja*. Nocleg.

3 dzień:
Śniadanie. Przejazd do centrum rehabilitacyjnego dla niedźwiedzi, położonego na obszarze 14 ha, w środku Karpat w miejscowości Miżhirja. Wizyta w Parku Narodowym Synewyr, spacer i podziwianie jego głównej atrakcji - górskiego jeziora o tej samej nazwie, określanego również Morskim Okiem. Przejazd w kierunku Mukaczewa, po drodze zwiedzanie zakarpackich perełek architektury - w miejscowości Karpaty letni myśliwski zamek Schonbornów z 12 wejściami i 365 oknami, a w Chynadiowie - pałac Sant Miklosz, zwany zamkiem miłości, z powodu znanych w Europie miłosnych skandali byłej właścicielki - Heleny Zrinskiej (XVI/XVII w.). Zakarpacki wieczór - obiadokolacja* z lokalną kuchnią oraz muzyką na żywo. Nocleg.

4 dzień:
Śniadanie. Bliższe zapoznanie z Mukaczewem, w którym zwiedzimy zbudowany na 68-metrowej wulkanicznej skale zamek Palanka oraz zobaczymy odrestaurowane średniowieczne fortyfikacyjne mosty zwodzone, dziedzińce na kilku poziomach i galerie z wystawami rzeźb, malarstwa, kolekcją ikon. Spacer po mieście o tysiącletniej historii, położonym nad rzeką Latorycą, na przecięciu dawnych szlaków handlowych; wąskie uliczki z czasów średniowiecza, będący symbolem miasta pomnik Cyryla i Metodego, Ratusz, tzw. Biały Dom - pałac będący niegdysiejszą siedzibą włodarzy miasta – Rakoczych, a później Schonbornów oraz zobaczymy liczne zabytki sakralne, jak katedra św. Marcina oraz klasztor żeński św. Mikołaja. Obiadokolacja*. Nocleg.

5 dzień:
Śniadanie. Wykwaterowanie i przejazd na zwiedzanie Użgorodu – stolicy Zakarpacia. W mieście dobrze zachowały się budynki z czasów monarchii austro-węgierskiej końca XIX w. oraz tzw. Czeska Dzielnica (z lat 20-30. XX w.). W mieście znajduje się najdłuższa w Europie lipowa aleja oraz aleja obsadzona sakurą – wiśnią japońską. Wizyta w zamku Komitackim, jednym z najstarszych budynków miasta, przez długi czas należącym do włoskiej dynastii Drughetów, w którego wnętrzach mieści się galeria obrazów oraz Zakarpackie Muzeum Krajoznawcze. Następnie zwiedzanie skansenu, położonego na zboczu góry zamkowej, przedstawiającego architekturę oraz zwyczaje charakterystyczne dla tego wielokulturowego regionu. Wśród ciekawych eksponatów znajduje się tu cerkiew z 1777 r., wybudowana bez użycia gwoździ. Dla chętnych degustacja zakarpackich win Kovach w pobliskiej probierni (ok. 5 EUR). Przejazd do wioski Lumszory, gdzie uczestników czeka kąpiel w tradycyjnych ukraińskich czanach - żeliwnych misach wiszących nad paleniskiem, ogrzewanych drewnem, wypełnionych wodą mineralną z karpackimi ziołami. Temperatura wody podgrzewana jest do ok. 42 stopni. Po kilkuminutowej sesji w czanie najlepiej się schłodzić w pobliskim górskim strumyku, a potem - z powrotem do czanu! Obiadokolacja* z degustacją 16 zakarpackich dań oraz śliwowicy lokalnego gospodarza. Nocleg.

6 dzień:
Śniadanie. Przejazd do miejscowości Użok, położonej blisko granicy z Polską, skąd z położonej obok wioski Wołosianki wyruszymy ekscytującym odcinkiem kolejki karpackiej do Sianek przez 6 tuneli oraz 27 wiaduktów i po 18 serpentynach 370 m w dół doliny rzeki Uż. Mieczysław Orłowicz uważał ją za "najpiękniejszą linię kolejową Karpat", została zbudowana dla połączenia monarchii Austro-Węgierskiej ze Lwowem. Następnie zwiedzanie w Użoku drewnianej bojkowskiej cerkwi św. Michała Archanioła z 1745 r. wpisanej na listę UNESCO. Obiadokolacja*. Nocleg.

7 dzień:
Śniadanie. Wyjazd do Lwowa na pociąg powrotny do Przemyśla.
Program fakultatywny
Degustacja zakarpackich win w Użgorodzie – ok. 5 EUR.
Zakwaterowanie
6 noclegów w hotelach o standardzie **/***: 1 we Lwowie, 1 w Mizhirji, 2 w Mukaczewie lub okolicach, 1 w Lumszorach, 1 w Użoku lub okolicach.. Pokoje 2, 3-osobowe z łazienkami. W niektórych terminach możliwa jest zmiana organizacji noclegów i związanej z tym kolejności zwiedzania.
Świadczenia
Zakwaterowanie: 6 noclegów.
Wyżywienie: 6 śniadań. *Możliwość dokupienia pakietu 6 obiadokolacji w cenie 60 EUR/os. (w tym zakarpacki wieczór oraz kolacja z degustacją).
Transport: pociąg IntercityPlus na trasie Przemyśl- Lwów-Przemyśl (miejsca siedzące) oraz autokar/mikrobus z klimatyzacją.
Ubezpieczenie: Signal Iduna S.A.
Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota.
Informacje praktyczne
Do dokonania rezerwacji w biurze konieczny jest ważny paszport oraz ważny paszport COVIDOwy. Na dzień przygotowania oferty realizacja programu nie jest możliwa dla osób niezaszczepionych. Prosimy o sprawdzanie aktualnych zasad wjazdu na stronie www Ministerstwa Spraw Zagranicznych.
Na wyjazd należy zabrać: strój kąpielowy, klapki oraz ręczniki do kąpieli w basenach i czanach, wygodne obuwie i odzież, a na wyjście na szczyt Gimby najlepiej buty trekkingowe.
Minimalna ilość osób, aby wyjazd był potwierdzony – 15.
Podana kwota na realizację programu może ulec zmianie i jest rozliczana przez pilota.
Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych. Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.
Prosimy o zgłaszanie sprzedawcom oferty chęci wykupienia pakietu obiadokolacji podczas rezerwacji.
Wymagane jest stawienie się na dworcu Przemyśl Główny godzinę przed odjazdem pociągu. Wyjazd z Przemyśla w godzinach ok. 13-15. Ze względu na możliwe zmiany w rozkładzie jazdy w 2022 r. dokładne godziny będą przekazane przez organizatora.
Cena podstawowa dotyczy wyjazdu z Przemyśla. Trasa przejazdu pociągiem Przemyśl – Lwów ok. 2 godzin (ok. 100 km). Trasa wycieczki liczona od granic Polski ok. 700 km.

UWAGA! Podczas wyjazdu mogą obowiązywać nakazy i obostrzenia związane z aktualną sytuacją epidemiczną. W szczególności uczestnicy muszą się liczyć z koniecznością posiadania aktualnego testu. Należy zapoznać się z aktualnymi wytycznymi i zasadami dla podróżnych znajdującymi się na portalu MSZ - Polak za granicą: www.gov.pl/web/dyplomacja/ukraina. Ze względu na aktualną sytuację epidemiczną w trakcie wyjazdu, ramowy program wycieczki może być zmodyfikowany, a dostęp do niektórych zwiedzanych miejsc ograniczony. Prosimy o zapoznanie się z aktualnymi informacjami na naszej stronie internetowej.
Informacje o cenie
Cena nie obejmuje:
- kosztów realizacji programu ponoszonych przez uczestnika podczas trwania imprezy: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodnicy lokalni, opłaty lokalne, Tour Guide. Koszt – ok. 80 EUR. Podana wysokość pakietu kosztów programowych ma charakter orientacyjny. Może on ulec nawet znaczącej zmianie w związku z ograniczeniami covidowymi, zmianami taryf i koniecznością wcześniejszych opłat rezerwacyjnych. Szczegółowych informacji udzieli pilot na wycieczce,
- programu fakultatywnego,
- dojazdu do Przemyśla. Pociągi do Przemyśla kursują z większości dużych miast w Polsce (m.in. Szczecin, Poznań, Warszawa, Wrocław, Opole, Kraków) lub autobusy m.in. z Katowic. Organizator oferuje pomoc w zakupie biletów na pociągi do Przemyśla i z powrotem,
- obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 2 zł,
- obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy - 2 zł.
» Warunki uczestnictwa i Informacje dodatkowe     » Warunki promocji     » OWU Signal Iduna     » Obowiązek informacyjny    

Terminy i ceny:   Ukraina - Zachwycające Zakarpacie   (skrót: ZACHWYCAJACE ZAKARPACIE 2022 PAX BB)
22.05 - 28.05.2022
 7 dni / OUTZ0522
2250 zł   1575 zł PromocjaRezerwuj
17.07 - 23.07.2022
 7 dni / OUTZ0717
2279 zł   1595 zł PromocjaRezerwuj
11.09 - 17.09.2022
 7 dni / OUTZ0911
2250 zł   1575 zł PromocjaRezerwuj

Almatur to biuro podróży istniejące od 1956 roku o ugruntowanej pozycji na rynku.

Nasza oferta to blisko 500 wyjazdów wakacyjnych i wycieczek w najróżniejsze zakątki świata. Organizujemy wycieczki zagraniczne i wyjazdy dla młodzieży od Bosforu aż po Missisipi. Od początku istnienia jesteśmy niekwestionowanym liderem w turystyce młodzieżowej, organizujemy obozy młodzieżowe i kolonie dla dzieci, obozy sportowe, paintballowe oraz kursy językowe w kraju i za granicą. Z ogromnymi sukcesami organizujemy obozy rekreacyjne dla młodzieży, ponieważ stawiamy na aktywny wypoczynek. Nic tak nie odpręża po ciężkiej sesji jak wyjazd ze znajomymi na obozy studenckie, które zapewniają niecodzienne wrażenia. Jesteśmy także renomowanym organizatorem wyjazdów wakacyjnych dla dorosłych po kraju i w najdalsze zakątki świata. Oferujemy wczasy dla osób ceniących sobie elastyczność podczas wakacji rodzinnych czy też w programie "Single bez dopłat". Dbamy o obsługę na najwyższym poziomie oferując naszym stałym klientom programy lojalnościowe i zniżki, a także posiadamy atrakcyjne oferty typu "last minute wakacje". Proponujemy egzotyczne podróże w traperskim klimacie, wakacje dla młodzieży i obozy zimowe w najlepszej atmosferze. Zmieniamy się dla Ciebie tak jak zmienia się temperatura w różnych częściach świata, gdzie od ponad 60 lat organizujemy niezapomniane obozy wakacyjne.
Klauzula informacyjna Gdy korzystasz z naszych serwisów, danymi osobowymi, które przetwarzamy mogą być, np. adres IP Twojego urządzenia, dane pozyskiwane na podstawie plików cookies lub podobnych mechanizmów zapisywania informacji w urządzeniach Użytkowników, o ile pozwolą one na zidentyfikowanie Ciebie. Więcej informacji na temat zakresu danych osobowych oraz cookies znajdziesz w Polityce prywatności.
Obozy i Kolonie
Obozy 2021
Zobacz
Pobierz katalog Kursy językowe 2021
Kursy językowe 2021
Zobacz
Wycieczki i Wczasy
Podróże 2022
Zobacz
Zielone Szkoły
Zielone Szkoły cz.1
Zobacz
Zielone Szkoły
Zielone Szkoły cz.2
Zobacz
Naszych Klientów ubezpiecza SIGNAL IDUNA Polska TU S.A.
Signal Iduna
Subwencja PFR
Signal Iduna
Legitymacje ISIC Legitymacja ISIC