Klauzula informacyjna

Jakich Twoich danych dotyczy przetwarzanie i kto jest ich administratorem?

Gdy korzystasz z naszych serwisów, danymi osobowymi, które przetwarzamy mogą być, np. adres IP Twojego urządzenia, dane pozyskiwane na podstawie plików cookies lub podobnych mechanizmów zapisywania informacji w urządzeniach Użytkowników, o ile pozwolą one na zidentyfikowanie Ciebie. Więcej informacji na temat zakresu danych osobowych oraz cookies znajdziesz w Polityce prywatności.

Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, które Twoje dane osobowe będą przetwarzane oraz w jakim celu, i jakim sposobem, jest Biuro Podróży i Turystyki „ALMATUR-ŁÓDŹ” Sp. z o.o.. (dalej „Almatur”) z siedzibą i adresem w Łodzi przy ulicy Piotrkowska 59

Jaki jest cel i podstawa przetwarzania Twoich danych osobowych przez Almatur?

ALMATUR przetwarza Twoje dane osobowe, aby umożliwić korzystanie z serwisów prowadzonych przez ALMATUR, dopasowywać wyświetlane treści i reklamy do Twoich zainteresowań, prowadzić pomiary jakości i skuteczności, ulepszać treści oraz usługi, informować Cię o treściach i usługach ALMATUR i naszych Partnerów („Partnerzy”), których lista znajduje się tutaj, udostępniać w serwisach przestrzeń reklamową, prowadzić działania marketingu bezpośredniego, zapewniać bezpieczeństwo przetwarzania informacji, zarządzać systemami teleinformatycznymi oraz ochroną lub dochodzeniem roszczeń [sprawdź tutaj].

Podstawą przetwarzania danych osobowych jest prawnie uzasadniony interes ALMATUR Obejmuje on ulepszanie usług, zapewnienie ich najlepszej jakości oraz informowanie o nich Użytkowników. Wyświetlanie w serwisach oferty dopasowanych do Twoich zainteresowań, dzięki zautomatyzowanemu porównaniu Twoich zainteresowań i preferencji z modelowymi zainteresowaniami i preferencjami użytkowników internetu (profilowanie). W niektórych naszych serwisach podstawą przetwarzania danych osobowych może być zgoda, o czym zawsze zostaniesz poinformowany. Możesz zarządzać swoją zgodą, w tym ją cofnąć [sprawdź tutaj].

Partnerzy, jako odrębni administratorzy danych osobowych, przetwarzają Twoje dane osobowe na podstawie ich prawnie uzasadnionego interesu lub zgody. Niektórzy z naszych Partnerów mogą również przetwarzać Twoje w taki sposób, aby wyświetlić Ci treści lub reklamy dopasowane do Twoich zainteresowań, dzięki zautomatyzowanemu porównaniu Twoich zainteresowań i preferencji z modelowymi zainteresowaniami i preferencjami użytkowników internetu (profilowanie). Potwierdzając zapoznanie się z niniejszą informacją, poprzez kliknięcie na „Przejdź do serwisu” lub zamknięcie tego okna jednocześnie zgadzasz się na to, aby Twoje dane osobowe były przetwarzane w taki sposób jak tu zostało opisane. Możesz zarządzać swoją zgodą, w tym ją cofnąć [sprawdź tutaj].

Podanie danych osobowych jest dobrowolne.

Jakie masz uprawnienia wobec ALMATUR w zakresie przetwarzanych danych?

Możesz żądać od ALMATUR: dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, przenoszenia, a w niektórych przypadkach do ograniczenia przetwarzania oraz niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu, a także masz prawo wyrazić sprzeciw wobec przetwarzania Twoich danych osobowych, wtedy, gdy dane osobowe przetwarzane są na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora [sprawdź tutaj].

Masz prawo wnieść skargę dotyczącą przetwarzania Twoich danych osobowych do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Komu ALMATUR udostępnia Twoje dane osobowe?

ALMATUR, co do zasady nie udostępnia osobom trzecim Twoich danych osobowych, za wyjątkiem sytuacji, w których ALMATUR posiada ku temu podstawę prawną, w tym na żądanie podmiotów uprawnionych, lub kiedy jest to niezbędne do wykonania usług oferowanych przez ALMATUR, np. przedsiębiorcom zapewniającym hosting naszych serwisów.

Jak długo ALMATUR przechowuje Twoje dane osobowe?

ALMATUR przechowuje dane osobowe Użytkowników jedynie przez czas, jaki jest niezbędny dla zrealizowania celów, dla których dane zostały zebrane oraz pod warunkiem zachowania aktualności jednej z opisanych powyżej podstaw prawnych, bądź, gdy pojawiła się nowa podstawa, np. przepis prawa lub konieczność realizacji roszczeń w postępowaniu sądowym.

Z kim możesz się skontaktować, aby uzyskać więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych przez ALMATUR?

Jeśli masz pytania związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych w serwisach prowadzonych przez ALMATUR albo chciałbyś zgłosić zagadnienie związane z przetwarzaniem danych osobowych przez ALMATUR, możesz się skontaktować z przedstawicielem ALMATUR, wykorzystując dane kontaktowe: iod@Almatur.pl

Jeśli jesteś naszym zarejestrowanym użytkownikiem serwisów ALMATUR, informacje na temat ochrony Twoich danych osobowych znajdują się tutaj: przeczytaj pełną treść klauzuli

X
zadzwoń
X
x
Biuro Podróży i Turystyki Almatur
Turystyka niebanalna
Infolinia: 801 50 00 05
*opłata zgodnie z cennikiem Twojego operatora
pn.-pt. godz.09:00-18:00 sob. 10:00-14:00
Facebook Almatur
Tło strony almatur
Tło strony almatur OBOZY I KOLONIE WYCIECZKI I WCZASY KURSY JĘZYKOWE EGZOTYKA ZIELONE SZKOŁY ZIMA LEGIT. ISIC ZASADY PODRÓŻOWANIA
Tło strony almatur
Tło strony almatur
Kategoria:
Kraj:
Termin od: Termin do:
Tło strony almatur
Tło strony almatur
Skorzystaj z wyszukiwarki
Wycieczki i wczasy

Wycieczki Qawra
Oferta turystyczna
Pozostałe produkty
Ważne informacje
« wróć do listy imprez
Malta i Gozo - Cuda Historii - wylot z Krakowa
Informacje layout
Galeria


» przejdź do galerii
Malta i Gozo - Cuda Historii

Program
Rajskie wyspy otoczone z każdej strony przez wody Morza Śródziemnego – miejsca na skraju Europy, które świetnie się sprawdzą na ciekawą wycieczkę połączoną z wymarzonym wypoczynkiem. Długa, interesująca historia, piękna pogoda, błękitna woda , moc tajemniczych zakątków to doskonały pomysł na spędzenie wakacji życia i zachłyśnięcie się klimatem jednego z najmniejszych państw Europy.
Na wyspach nie brak starożytnych świątyń, grobowców, monumentalnych budowli i wzniosłych pałaców czy kościołów. Wspaniałe krajobrazy, strome zbocza klifów, śródziemnomorska roślinność, tworzą niezapomniane widoki. To tu archeolodzy odnaleźli jedne z najstarszych , megalitycznych świątyń, których powstanie datuje się na 3600-3200 r p.n.e.

- Valletta - stolica Malty, w całości wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W 2018 została Europejską Stolicą Kultury. Na niewielkiej powierzchni znajduje się ponad 300 zabytków zachęcających do zwiedzania.
Valletta to również wyśmienite jedzenie i wspaniała atmosfera.
- Katedra św. Jana Chrzciciela - jedna z największych atrakcji Malty. Wybudowany w latach 1573-1577 kościół zakonu joannitów, skrywa barokowy przepych, niezliczoną ilość ornamentów i dzieł sztuki (m.in. obrazy Caravaggio)
- Gozo - siostrzana wyspa Malty, sielska, cicha oaza spokoju.
- Rabat (Gozo) - stolica wyspy, obecnie zwana Victorią na cześć królowej Victorii
- Mdina - dawna stolica Malty, nosi miano Silent City (nagrywano tu filmy t.j. „Gra o Tron”, „Hrabia Monte Christo”)
- Rabat (Malta) - miasteczka o arabskim charakterze z typową maltańską architekturą.
- Klify Dingli - to niezwykle dziewiczy obszar, jeden z najbardziej niesamowitych zakątów na Malcie, nienaruszony turystyczną działalnością. Wyrastający z wody na ponad 200 metrów skalny ląd to zapierający dech w piersiach widok, który dostarcza niesamowitych wrażeń.
- Marsaxlokk – to kolorowa rybacka wioska, w której raz w tygodniu odbywa się znany na całej wyspie targ
- Blue Grotto – kompleks jaskiń, do którego można zaliczyć 7 skalnych zagłębień, powstałych wzdłuż linii wybrzeża. Woda w Błękitnej Grocie jest przezroczysta i w promieniach słońca mieni się odcieniami błękitu i turkusu tworząc magiczny spektakl światła i koloru.

Program wyjazdu:

1 dzień:
Przelot na Maltę, spotkanie z lokalnym Rezydentem na lotnisku na Malcie, transfer do hotelu, zakwaterowanie. Czas wolny. Nocleg
2 dzień:
Śniadanie, spotkanie z rezydentem i omówienie programu pobytu. Czas wolny na wypoczynek. Dla chętnych możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych. Nocleg
3-4 dzień:
Pobyt wypoczynkowy. Dla chętnych możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych
5 dzień:
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko. Przelot powrotny do Polski.
Program fakultatywny
* Wycieczki odbywają się przy określonej liczbie osób, wycieczki oprowadzane w j. polskim, przy mniejszej ilości chętnych w j. angielskim.
* Płatność u lokalnego Rezydenta na miejscu (gotówką).

UROKLIWA WYSPA GOZO - cena ok. 55 EUR/os. (poniedziałki o 09:00).
(wycieczka całodniowa z polskim przewodnikiem obejmująca najciekawsze punkty wyspy nimfy Calypso).
Odbiór spod hotelu i transfer do portu Cirkewwa. Rejs promem na wyspę Gozo. Po dopłynięciu rozpoczniemy od wizyty w bogatej geologicznie zatoce Dwejra. Następnie przejazd do Sanktuarium Ta Pinu, miejsca objawień Matki Boskiej. Wizyta w stolicy wyspy Victorii, spacer przez stare miasto oraz wyjście na Cytadelę, główny fort obronny wyspy. Na koniec przystanek w Xlendi, dawnej wiosce rybackiej. Przejazd na prom, powrót na Maltę i do hotelu.

HARBOUR CRUISE - cena ok. 20 EUR/os. (dojazd własny)
Codziennie o 10:30, 12:30 i 14:45 (Rejs uzależniony od pogody!). Istnieje możliwość dokupienia prywatnego transferu hotel – port - hotel: €50 (cena za taksówkę dla 1-3 osób).
1,5 godzinny rejs po zatokach otaczających stolicę Malty, doskonała okazja by podziwiać Vallettę od strony morza. Rejs rozpoczyna się z miejscowości Sliema, w zatoce Marsamxett, stopniowo przepływając wzdłuż okolicznych miejscowości by następnie wypłynąć na otwarte morze i skierować się do Wielkiego Portu, największej naturalnej zatoki Malty. Po jej opłynięciu powrót do Sliemy.

COMINO - cena ok. 25 EUR/os. (dojazd własny)
Codziennie o 10:00 (Rejs uzależniony od pogody!)
Istnieje możliwość dokupienia prywatnego transferu hotel – port - hotel: €50 (cena za taksówkę dla 1-3 osób)
Rejs rozpoczyna się z zatoki Ghadira Bay i zmierza w stronę wyspy Comino. Tam, w Błekitnej Lagunie nastąpi pierwszy przystanek przy wybrzeżu (ok.3h), czas wolny na plażowanie, pływanie czy spacery po wyspie. Popołudniu odpłynięcie z Laguny i kolejny przystanek, tym razem na kotwicy w jednej z okolicznych zatoczek – doskonała okazja do kąpieli i snorkelingu. Powrót do portu.

PERŁY MALTY - cena ok. 45 EUR/os. (piątki o 09:00)
(wycieczka całodniowa z polskim przewodnikiem obejmująca najważniejsze atrakcje centralnej części wyspy)
Odbiór spod hotelu. Zwiedzanie rozpoczniemy od wizyty w Ogrodach Botanicznych San Anton, rezydencji prezydenta Malty. Następnie przejedziemy do wioski rzemieślników Ta Qali. Przejazd do dawnej stolicy Malty – Mdiny. Spacer wśród zabytkowych pałaców arystokracji oraz wyjście na panoramę rozciągającą się z murów obronnych miasta. Przejście do Rabatu, gdzie przy wąskich, krętych ulicach zobaczymy typową maltańską architekturę Malty. Na koniec przejazd na najwyżej położony punkt kraju – Klify Dingli. Powrót do hotelu.
Zakwaterowanie
Hotel Soreda, w którym zapewniono bezpłatne WiFi, usytuowany jest w miejscowości Qawra, między miejscowościami Bu?ibba i Saint Paul's Bay. Obiekt oferuje 2 odkryte baseny oraz kryty basen z hydromasażem. Na miejscu znajduje się klub fitness Express, w którym dostępna jest siłownia oraz sauna.

Do dyspozycji Gości są przestronne, klimatyzowane pokoje z balkonem i łazienką z suszarką do włosów.

Restauracja w hotelu Soreda jest otwarta w porze śniadania, lunchu i kolacji. Śniadania i kolacje serwowane są w formie bufetu. Latem z tarasu na dachu można podziwiać panoramiczne widoki na Morze Śródziemne, delektując się napojami i przekąskami.
Świadczenia
Zakwaterowanie: 4 noclegi w hotelu Soreda o standardzie ***/**** (lub inny hotel o podobnym standardzie). Funkcjonalnie wyposażone pokoje 1, 2, 3 osobowe z łazienkami i klimatyzacją (opcja dopłaty do pok. 1 osobowego - 450 PLN/pobyt).
Wyżywienie: 4 śniadania w formie bufetu (opcja dopłaty za obiadokolacje - 300 PLN/pobyt, obiadokolacje w formie bufetu z wodą i winem w trakcie posiłku).
Transport: przelot samolotem tanich linii lotniczychna trasie Kraków-Malta-Kraków zgodnie z rozkładem lotów. Szczegółowe godziny lotów będą podane na ok 2 tygodnie przed wylotem (klient zostanie poinformowany mailowo).
Transfer z lotniska do hotelu i na lotnisko autokarem lub minibusem.
Ubezpieczenie: Signal Iduna S.A.
Realizacja programu turystycznego.
Opieka lokalnego rezydenta na miejscu.
Informacje praktyczne
Uwaga na lotnisku i w trakcie przelotu brak opieki Almatur. Opieka rezydenta lokalnego na miejscu. Pobyty sobota/sobota, pierwsze świadczenie: śniadanie drugiego dnia imprezy, ostatnie świadczenie: śniadanie w dniu wylotu. Malta należy do UE i można podróżować na podstawie ważnego dowodu osobistego lub paszportu. Czas jest taki sam jak w Polsce. Elektryczność: 220V. Gniazdka mają 3 bolce jak w Wielkiej Brytanii, konieczny adapter. Obowiązkowo należy zabrać ważny dowód osobisty (dotyczy obywateli UE) lub paszport.

Podczas wyjazdu mogą obowiązywać nakazy i obostrzenia związane z aktualną sytuacją epidemiczną. Należy zapoznać się z aktualnymi wytycznymi i zasadami dla podróżnych znajdującymi się na portalu MSZ - Polak za granicą: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/malta
Informacje o cenie
Cena nie obejmuje:
- obowiązkowych składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy - 20 zł/osoba
- programu fakultatywnego proponowanego na miejscu przez lokalnego Rezydenta
- taksy klimatycznej 0,5 EUR/dzień (max. 5 EUR/pobyt) - płatne na miejscu w hotelu
- dopłaty do pok. 1-os - 450 PLN/pobyt
- dopłaty do obiadokolacji - 300 PLN/pobyt (dla chętnych)
- kosztu programu fakultatywnego (płatne gotówką u rezydenta)
- opieki pilota Almatur w trakcie odprawy i przelotu na Maltę i z powrotem.
- dodatkowych ubezpieczeń
Rekomendujemy wykupienie ubezpieczenia kosztów rezygnacji z podróży oraz ubezpieczenia kosztów przerwania imprezy turystycznej, które w określonych w warunkach ubezpieczenia sytuacjach, umożliwią odzyskanie części lub całości wniesionej kwoty.
Stawki za dodatkowe ubezpieczenie:
- ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży z COVID i kwarantanną – 4,4% ceny imprezy
- ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży z COVID, kwarantanną i chorobami przewlekłymi – 6,4% ceny imprezy
- ubezpieczenie kosztów przerwania imprezy turystycznej z COVID i kwarantanną – 2,4% ceny imprezy
- ubezpieczenie kosztów przerwania imprezy turystycznej z COVID, kwarantanną i chorobami przewlekłymi – 3,4% ceny imprezy
Ogólne warunki ubezpieczenia: https://www.almatur.pl/public/owu/owu_si_kit.pdf
» Warunki uczestnictwa i Informacje dodatkowe     » Warunki promocji     » OWU Signal Iduna     » Obowiązek informacyjny    

Terminy i ceny:   Malta i Gozo - Cuda Historii - wylot z Krakowa   (skrót: MALTA CUDA HISTORII 5 KRK 2023 PAX BB)

Almatur to biuro podróży istniejące od 1956 roku o ugruntowanej pozycji na rynku.

Nasza oferta to blisko 500 wyjazdów wakacyjnych i wycieczek w najróżniejsze zakątki świata. Organizujemy wycieczki zagraniczne i wyjazdy dla młodzieży od Bosforu aż po Missisipi. Od początku istnienia jesteśmy niekwestionowanym liderem w turystyce młodzieżowej, organizujemy obozy młodzieżowe i kolonie dla dzieci, obozy sportowe, paintballowe oraz kursy językowe w kraju i za granicą. Z ogromnymi sukcesami organizujemy obozy rekreacyjne dla młodzieży, ponieważ stawiamy na aktywny wypoczynek. Nic tak nie odpręża po ciężkiej sesji jak wyjazd ze znajomymi na obozy studenckie, które zapewniają niecodzienne wrażenia. Jesteśmy także renomowanym organizatorem wyjazdów wakacyjnych dla dorosłych po kraju i w najdalsze zakątki świata. Oferujemy wczasy dla osób ceniących sobie elastyczność podczas wakacji rodzinnych czy też w programie "Single bez dopłat". Dbamy o obsługę na najwyższym poziomie oferując naszym stałym klientom programy lojalnościowe i zniżki, a także posiadamy atrakcyjne oferty typu "last minute wakacje". Proponujemy egzotyczne podróże w traperskim klimacie, wakacje dla młodzieży i obozy zimowe w najlepszej atmosferze. Zmieniamy się dla Ciebie tak jak zmienia się temperatura w różnych częściach świata, gdzie od ponad 60 lat organizujemy niezapomniane obozy wakacyjne.
Klauzula informacyjna Gdy korzystasz z naszych serwisów, danymi osobowymi, które przetwarzamy mogą być, np. adres IP Twojego urządzenia, dane pozyskiwane na podstawie plików cookies lub podobnych mechanizmów zapisywania informacji w urządzeniach Użytkowników, o ile pozwolą one na zidentyfikowanie Ciebie. Więcej informacji na temat zakresu danych osobowych oraz cookies znajdziesz w Polityce prywatności.

Obozy i Kolonie
Obozy 2023
Zobacz
Wycieczki i Wczasy
Podróże 2023
Zobacz
Zielone Szkoły
Zielone Szkoły cz.1
Zobacz
Zielone Szkoły
Zielone Szkoły cz.3
Zobacz

Naszych Klientów ubezpiecza SIGNAL IDUNA Polska TU S.A.
Signal Iduna
Subwencja PFR
Signal Iduna
Legitymacje ISIC Legitymacja ISIC