Klauzula informacyjna

Jakich Twoich danych dotyczy przetwarzanie i kto jest ich administratorem?

Gdy korzystasz z naszych serwisów, danymi osobowymi, które przetwarzamy mogą być, np. adres IP Twojego urządzenia, dane pozyskiwane na podstawie plików cookies lub podobnych mechanizmów zapisywania informacji w urządzeniach Użytkowników, o ile pozwolą one na zidentyfikowanie Ciebie. Więcej informacji na temat zakresu danych osobowych oraz cookies znajdziesz w Polityce prywatności.

Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, które Twoje dane osobowe będą przetwarzane oraz w jakim celu, i jakim sposobem, jest Biuro Podróży i Turystyki „ALMATUR-ŁÓDŹ” Sp. z o.o.. (dalej „Almatur”) z siedzibą i adresem w Łodzi przy ulicy Piotrkowska 59

Jaki jest cel i podstawa przetwarzania Twoich danych osobowych przez Almatur?

ALMATUR przetwarza Twoje dane osobowe, aby umożliwić korzystanie z serwisów prowadzonych przez ALMATUR, dopasowywać wyświetlane treści i reklamy do Twoich zainteresowań, prowadzić pomiary jakości i skuteczności, ulepszać treści oraz usługi, informować Cię o treściach i usługach ALMATUR i naszych Partnerów („Partnerzy”), których lista znajduje się tutaj, udostępniać w serwisach przestrzeń reklamową, prowadzić działania marketingu bezpośredniego, zapewniać bezpieczeństwo przetwarzania informacji, zarządzać systemami teleinformatycznymi oraz ochroną lub dochodzeniem roszczeń [sprawdź tutaj].

Podstawą przetwarzania danych osobowych jest prawnie uzasadniony interes ALMATUR Obejmuje on ulepszanie usług, zapewnienie ich najlepszej jakości oraz informowanie o nich Użytkowników. Wyświetlanie w serwisach oferty dopasowanych do Twoich zainteresowań, dzięki zautomatyzowanemu porównaniu Twoich zainteresowań i preferencji z modelowymi zainteresowaniami i preferencjami użytkowników internetu (profilowanie). W niektórych naszych serwisach podstawą przetwarzania danych osobowych może być zgoda, o czym zawsze zostaniesz poinformowany. Możesz zarządzać swoją zgodą, w tym ją cofnąć [sprawdź tutaj].

Partnerzy, jako odrębni administratorzy danych osobowych, przetwarzają Twoje dane osobowe na podstawie ich prawnie uzasadnionego interesu lub zgody. Niektórzy z naszych Partnerów mogą również przetwarzać Twoje w taki sposób, aby wyświetlić Ci treści lub reklamy dopasowane do Twoich zainteresowań, dzięki zautomatyzowanemu porównaniu Twoich zainteresowań i preferencji z modelowymi zainteresowaniami i preferencjami użytkowników internetu (profilowanie). Potwierdzając zapoznanie się z niniejszą informacją, poprzez kliknięcie na „Przejdź do serwisu” lub zamknięcie tego okna jednocześnie zgadzasz się na to, aby Twoje dane osobowe były przetwarzane w taki sposób jak tu zostało opisane. Możesz zarządzać swoją zgodą, w tym ją cofnąć [sprawdź tutaj].

Podanie danych osobowych jest dobrowolne.

Jakie masz uprawnienia wobec ALMATUR w zakresie przetwarzanych danych?

Możesz żądać od ALMATUR: dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, przenoszenia, a w niektórych przypadkach do ograniczenia przetwarzania oraz niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu, a także masz prawo wyrazić sprzeciw wobec przetwarzania Twoich danych osobowych, wtedy, gdy dane osobowe przetwarzane są na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora [sprawdź tutaj].

Masz prawo wnieść skargę dotyczącą przetwarzania Twoich danych osobowych do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Komu ALMATUR udostępnia Twoje dane osobowe?

ALMATUR, co do zasady nie udostępnia osobom trzecim Twoich danych osobowych, za wyjątkiem sytuacji, w których ALMATUR posiada ku temu podstawę prawną, w tym na żądanie podmiotów uprawnionych, lub kiedy jest to niezbędne do wykonania usług oferowanych przez ALMATUR, np. przedsiębiorcom zapewniającym hosting naszych serwisów.

Jak długo ALMATUR przechowuje Twoje dane osobowe?

ALMATUR przechowuje dane osobowe Użytkowników jedynie przez czas, jaki jest niezbędny dla zrealizowania celów, dla których dane zostały zebrane oraz pod warunkiem zachowania aktualności jednej z opisanych powyżej podstaw prawnych, bądź, gdy pojawiła się nowa podstawa, np. przepis prawa lub konieczność realizacji roszczeń w postępowaniu sądowym.

Z kim możesz się skontaktować, aby uzyskać więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych przez ALMATUR?

Jeśli masz pytania związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych w serwisach prowadzonych przez ALMATUR albo chciałbyś zgłosić zagadnienie związane z przetwarzaniem danych osobowych przez ALMATUR, możesz się skontaktować z przedstawicielem ALMATUR, wykorzystując dane kontaktowe: iod@Almatur.pl

Jeśli jesteś naszym zarejestrowanym użytkownikiem serwisów ALMATUR, informacje na temat ochrony Twoich danych osobowych znajdują się tutaj: przeczytaj pełną treść klauzuli

X
zadzwoń
X
x
Biuro Podróży i Turystyki Almatur
Turystyka niebanalna
Infolinia: 801 50 00 05
*opłata zgodnie z cennikiem Twojego operatora
pn.-pt. godz.09:00-18:00 sob. 10:00-14:00
Facebook Almatur
Tło strony almatur
Tło strony almatur OBOZY I KOLONIE WYCIECZKI I WCZASY KURSY JĘZYKOWE EGZOTYKA ZIELONE SZKOŁY ZIMA LEGIT. ISIC ZASADY PODRÓŻOWANIA
Tło strony almatur
Tło strony almatur
Kategoria:
Kraj:
Termin od: Termin do:
Tło strony almatur
Tło strony almatur
Skorzystaj z wyszukiwarki
Egzotyka

Oferta turystyczna
Pozostałe produkty
Ważne informacje
« wróć do listy imprez
Pakistan - W krainie kolorów, mango i ośmiotysięczników
Informacje layout
Galeria

» przejdź do galerii
*Islamabad - stolica republiki * Karakorum Highway - najwyżej położona droga * bajkowe Fairy Meadows * dzika przyroda Pakistanu * Fortece w dolinie Hunzy * lodowiec Passu * ceremonia na granicy pakistańsko-chińskiej *

Program
1 dzień:
Zbiórka na lotnisku w Warszawie dwie godziny przed odlotem. Spotkanie z pilotem. Wylot z przesiadką do Pakistanu.
2 dzień:
Pierwsze spotkanie ze stolicą Pakistanu – Islamabad. Wizyta w jednym z największych meczetów świata w kształcie pustynnego namiotu Beduinów - Faisal Masjid, nazwanym na cześć saudyjskiego króla, który sfinansował jego budowę. Następnie bajkowy ogród Daman-e-Koh z panoramą całego miasta – miejsce popularne zarówno wśród mieszkańców, jak i gości. Po południu wycieczka do Rawalpindi, ogromnego i chaotycznego miasta, gdzie zobaczyć można uliczkę z warsztatami, w których tuninguje się popularne, kolorowe ciężarówki Jingle Trucks oraz wizyta w zabytkowym markecie Raja. Wieczorem powrót do Islamabadu.
3 dzień:
Dzień przeznaczony na podróż autobusem z prywatnym kierowcą do leżącego nad Indusem, bezpośrednio przy autostradzie Karakorum miasteczka Chilas (ok. 12 godzin). Stanowi ono świetną bazę wypadową do punktów widokowych ośmiotysięcznika Nanga Parbat. Zakwaterowanie w hotelu.
4 dzień:
Dzień rozpocznie się przygotowaniami bagażu podręcznego na dwie noce w górach. Samochody terenowe z napędem na cztery koła zabiorą nas w podróż ku Bajkowym Łąkom. Pełna wrażeń, kręta górska trasa wzdłuż malowniczych skał trwająca ok. 2 godziny. Następnie spokojny trekking w górę (2-4 godziny), po drodze lasy, rwące strumienie i widoki na majestatyczny lodowiec. Zakończenie dnia na wysokości 3300 m n.p.m. na bajkowym Fairy Meadows z widokiem na ośmiotysięcznik Nanga Parbat. Wieczorem klimatyczne ognisko w towarzystwie legendarnych górskich wróżek, które wg lokalnych przekazów schodzą nocami ze szczytów gór na polany Fairy Meadows.
5 dzień:
Tuż po pięknym wschodzie słońca oświetlającym szczyty „Nagiej Góry” wymarsz w stronę punktu widokowego Nanga Parbat – Beyal Camp (ok. 2.5 godziny) i do Base Camp (3900 m n.p.m.) (ok. kolejne 3 godziny), który stanowi bazę wypadową dla Himalaistów przygotowujących się do zdobycia Nanga Parbat. Po degustacji lokalnego posiłku przygotowanego w chatce himalajskiej bazy, powrót do Fairy Meadows (ok. 4 godziny). Opcjonalnie, zamiast trekkingu - relaks i spacer po Fairy Meadows, umożliwiający zapoznanie się z kulturą ludzi gór oraz podziwianie ośnieżonych szczytów, lodowca i dziewiątego, najwyższego szczytu świata.
6 dzień:
Pożegnanie z Fairy Meadows i trekking w dół (ok. 1.5 godziny), a następnie przesiadka do samochodów terenowych i zjazd do bazy jeepów (ok. 1.5 godziny). Po chwili odpoczynku, podróż do Gilgit przez ostoję dzikiej przyrody: Astore Wildlife Sanctuary, będącej domem dla m.in. pantery śnieżnej, niedźwiedzia himalajskiego czy markura śruborogiego, który jest narodowym zwierzęciem Pakistanu. Na koniec dnia zobaczymy starożytną rzeźbę Buddy z VII wieku – Kargah Buddha. Zakwaterowanie w hotelu.
7 dzień:
Podróż autobusem do malowniczej doliny Hunza (ok. 1 godzina) otoczonej szczytami Karakorum. Zwiedzanie dwóch imponujących fortec Mirów Hunzy: Altit i Baltit Fort. Następnie zakupy na lokalnym bazarze Karimabad, z możliwością zakupu pamiątek, pakistańskiego rękodzieła, ręcznie szytych, tradycyjnych ubrań i kaszmirowych szali oraz aromatycznych, lokalnych przypraw. Po południu przejazd nad jezioro Attabad, zwane najpiękniejszym jeziorem Pakistanu, które powstało w wyniku tragicznego osuwu ziemi. Magiczny rejs po jeziorze, z zachwycającą panoramą gór nad turkusową wodą. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu.
8 dzień:
Po śniadaniu wyjazd w stronę mostu Hussaini Suspension Bridge, zwanego najniebezpieczniejszym mostem świata. Dla chętnych: wejście i spacer po moście z widokiem na 18-kilometrowy lodowiec Passu. Kolejna atrakcja - wyprawa na kraniec Pakistanu do Przełęczy Khunjerab, która znajduje się na wysokości 4693m n.p.m. i jest częścią popularnej autostrady Karakorum. Jest to najwyżej położona, utwardzona granica międzynarodowa z ciekawą atrakcją – bankomatem położonym najwyżej na świecie. Na koniec dnia podróż do Gilgit (ok. 5.5 godziny). Zakwaterowanie w hotelu.
9 dzień:
Podróż samolotem do Islamabadu (ok. 1.5 godziny). Po chwili odpoczynku, wizyta w nowoczesnym centrum handlowym – Centaurus i w kontrastującym z nim marketem Jinnah Super Market. Czas wolny na zakupy i pamiątki. Zakwaterowanie w hotelu.
10 dzień:
Wyjazd do Lahore (ok. 4 godziny), kulturalnej stolicy Pakistanu, gdzie kolonialna architektura przeplata się z meczetami i zabytkami z czasów Wielkich Mongołów. Zwiedzanie majestatycznego fortu Lahore, który znajduje się na liście UNESCO oraz sąsiadującego meczetu Cesarskiego. Następnie jedyna w swoim rodzaju ceremonia opuszczenia flagi na granicy Pakistanu z Indiami - Wagah Border. Kolacja na tętniącej życiem, pełnej restauracji i barów ulicy Food Street oraz spacer po barwnym i aromatycznym starym mieście. Zakwaterowanie w Lahore.
11 dzień:
Wczesnym rankiem podróż powrotna do Islamabadu (ok. 4 godziny). Zwiedzanie hinduskiej wioski Saidpur pełnej kolorowych świątyń, leżącej w górach Margalla, na przedmieściach Islamabadu. Według doniesień ma ona ponad 500 lat i wiele budowli pozostało w oryginalnej formie aż do dziś. Następnie wycieczka do punktu widokowego Pir Sohawa w górach Margalla oraz wykwinty obiad z muzyką na żywo w popularnej restauracji Monal na szczycie, z widokiem na cały Islamabad.
12 dzień:
Wylot z Islamabadu do Polski.
Świadczenia
Zakwaterowanie:
według programu w hotelach o standardzie ** i ***, a tam, gdzie to niemożliwe, noclegi w obiektach turystycznych typu Guest House, pokoje 2,3 os. z łazienkami. Łącznie 10 rozpoczętych dób hotelowych: 8 noclegów w hotelach i 2 noclegi w drewnianych chatkach na Fairy Meadows.
Wyżywienie:
zgodnie z programem – 10 śniadań i 10 obiadokolacji aranżowanych przez pilota (kuchnia lokalna).
Transport:
przeloty wg programu wraz z opłatami lotniskowymi, autobus, samochody terenowe z napędem 4x4 na Fairy Meadows i z Fairy Meadows.
Ubezpieczenie:
Signal Iduna Polska TU S.A.: KL - 60.000 EUR (rozszerzone o COVID-19, kwarantannę i choroby przewlekłe), NNW - 15.000 PLN, BP- 1000 PLN
Realizacja programu turystycznego, wstępy do obiektów wymienionych w programie, wszelkie opłaty administracyjne.
Opieka polskiego i pakistańskiego pilota oraz lokalnych przewodników. Wiza i pośrednictwo wizowe.
Informacje praktyczne
O wyprawie:
Wyprawa jest przeznaczona dla osób, które cenią sobie aktywny wypoczynek, chcą zobaczyć jak najwięcej w jak najkrótszym czasie, są otwarci na inne kultury oraz nie oczekują ekskluzywnych warunków podróży. Nasza wycieczka skierowana jest do osób „pełnych wigoru”, którym nie straszne są trekkingi wysokogórskie, noclegi na dużych wysokościach (3300m n.p.m.) czy przejazdy słynną autostradą Karakorum. Trasa wyprawy biegnie przez północny Pakistan, pełen fascynujących kontrastów: naturalnych krajobrazów, zabytkowej architektury, milionowych miast i małych prowincjonalnych wiosek, gdzie każdy dzień podróży będzie nowym odkryciem. Podczas wyprawy nie tylko odwiedzimy nowoczesny Islamabad i historyczne Lahore, ale dotrzemy też do jednego z najczęściej odwiedzanych rejonów Pakistanu: Doliny Hunza, dawnego księstwa muzułmańskiego, które otoczone jest szczytami Karakorum. Przejdziemy się najniebezpieczniejszym mostem świata i odwiedzimy aż dwie granice: chińsko-pakistańską i indyjsko-pakistańską. Zobaczymy nie tylko naturalne piękno Pakistanu, ale poznamy też jego bogatą kulturę i zwyczaje z bliska. Będziemy robić zakupy na kolorowych bazarach i odkryjemy niesamowitą otwartość i gościnność mieszkańców Pakistanu. Wyprawa organizowana jest w taki sposób, aby zobaczyć jak najwięcej miejsc w tym ekscytującym kraju. Wskazane jest zabranie dolarów amerykańskich. Wyprawie od początku do końca towarzyszy polski pilot.

Szukasz dodatkowych informacji dotyczących imprezy - zadaj pytanie e-mailem egzotyka@almatur.pl lub na facebook.com/almaturwycieczki

Informacje praktyczne
Minimalna liczba uczestników w grupie: 6, maksymalna: 16.
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Informacje dotyczące realizacji imprezy, niezbędnego bagażu, dokładnych godzin przelotu itd. zostaną przesłane do uczestników pocztą elektroniczną w liście, około 2 tygodnie przed wyjazdem. Prosimy o podanie kontaktowego adresu e-mail przy podpisywaniu umowy. Śniadania i obiadokolacje aranżowane są na miejscu przez pilota w typowych restauracjach pakistańskich oferujących potrawy kuchni pakistańskiej.

Płatności:
I rata: 25% ceny złotówkowej płatne przy rezerwacji,
II rata: 100% ceny złotówkowej (minus I rata) - na 45 dni przed wyprawą,
III rata: 800 EUR - uczestnik zabiera ze sobą na wyprawę.
Kwota ta jest w całości wykorzystana na pokrycie części świadczeń (m.in. koszty programowe, transport lokalny, niektóre noclegi i posiłki).

Informacje wizowe:
Do przekroczenia granicy pakistańskiej przez obywateli Polski konieczny jest paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu oraz wiza. Wiza dla obywateli Polski to wiza elektroniczna, na którą aplikuje się online na stronie:
https://visa.nadra.gov.pk/e-visa/. Na wydanie wizy czeka się ok. 14 dni roboczych. Wizę otrzymuje się online, należy ją wydrukować i wziąć ze sobą na lotnisko.
Dokumenty niezbędne do otrzymania wizy:
1. Kolorowy skan paszportu
2. aktualne, kolorowe zdjęcie
3. zaświadczenie o zatrudnieniu w języku angielskim (osoby z działalnością gospodarczą wypisują taki dokument same, uwzględniając nazwę, adres oraz NIP firmy oraz datę rozpoczęcia działalności). Osoby niepracujące dołączają zaświadczenie wyjaśniające sposób utrzymania się.
4. Zaproszenie wydane przez biuro podróży w Pakistanie (zapewniamy)
5. Dowód osobisty właściciela biura podróży w Pakistanie (zapewniamy)
6. Licencja biura podróży w Pakistanie (zapewniamy)

Informacje zdrowotne:
Podczas wyjazdu mogą obowiązywać nakazy i obostrzenia związane z aktualną sytuacją epidemiczną. W szczególności uczestnicy muszą się liczyć z koniecznością posiadania aktualnego testu w języku angielskim, z kodem QR.
Obecnie do Pakistanu mogą wjechać jedynie osoby zaszczepione przeciw COVID-19, posiadający ważny test PCR (wykonany maksymalnie 72 godziny przed lądowaniem w Pakistanie) oraz mające zainstalowaną aplikację telefoniczną PassTrack z wszystkimi informacjami dot. podróży. Należy zapoznać się z aktualnymi wytycznymi i zasadami dla podróżnych znajdującymi się na portalu MSZ - Polak za granicą: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/pakistan.

Klimat i pogoda:
Pakistan leży w strefie klimatu zwrotnikowego suchego i podzwrotnikowego, także suchego. Północna część Pakistanu cechuje się temperaturami niższymi niż południowa część Pakistanu. Najkorzystniejszą porą na podróżowanie po Pakistan jest okres od marca aż do grudnia, kiedy temperatury są przyjemne i ciepłe, a opadów jest niewiele. Szczególnie ciepłym miesiącem jest czerwiec, kiedy temperatura rośnie nawet do 35-40 stopni. W rejonach górskich (np. Fairy Meadows, Dolina Swat) temperatury mogą spadać poniżej zera w okresie jesiennym i zimowym
Informacje o cenie
Ceny wraz z III ratą nie obejmują:
- pozostałych posiłków nieujętych w programie (orientacyjny koszt ok. 3-15 USD/ posiłek), napojów (oprócz jednego napoju do śniadania i kolacji oraz 3 butelek wody dziennie),
- wieczornych wyjść i rozrywek oraz pozostałych aktywności i wycieczek fakultatywnych (ceny uzależnione są od ilości chętnych, orientacyjne kwoty podajemy w liście do uczestników).
- zwyczajowych napiwków, ok. 50 USD
- kosztów wizy – 150 zł

Podana cena imprezy nie zawiera obowiązkowych składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 13 zł oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy - 13 zł.
» Warunki uczestnictwa i Informacje dodatkowe     » Warunki promocji     » OWU Signal Iduna     » Obowiązek informacyjny    

Terminy i ceny:   Pakistan - W krainie kolorów, mango i ośmiotysięczników   (skrót: W KRAINIE KOLOROW, MANGO I OSMIOTYSIECZNIKOW 2022 PAX WG PROGRAMU)
18.09 - 29.09.2022
 12 dni / KEGP0918
7649 zł   6899 zł + 800 EUR PromocjaRezerwuj

Almatur to biuro podróży istniejące od 1956 roku o ugruntowanej pozycji na rynku.

Nasza oferta to blisko 500 wyjazdów wakacyjnych i wycieczek w najróżniejsze zakątki świata. Organizujemy wycieczki zagraniczne i wyjazdy dla młodzieży od Bosforu aż po Missisipi. Od początku istnienia jesteśmy niekwestionowanym liderem w turystyce młodzieżowej, organizujemy obozy młodzieżowe i kolonie dla dzieci, obozy sportowe, paintballowe oraz kursy językowe w kraju i za granicą. Z ogromnymi sukcesami organizujemy obozy rekreacyjne dla młodzieży, ponieważ stawiamy na aktywny wypoczynek. Nic tak nie odpręża po ciężkiej sesji jak wyjazd ze znajomymi na obozy studenckie, które zapewniają niecodzienne wrażenia. Jesteśmy także renomowanym organizatorem wyjazdów wakacyjnych dla dorosłych po kraju i w najdalsze zakątki świata. Oferujemy wczasy dla osób ceniących sobie elastyczność podczas wakacji rodzinnych czy też w programie "Single bez dopłat". Dbamy o obsługę na najwyższym poziomie oferując naszym stałym klientom programy lojalnościowe i zniżki, a także posiadamy atrakcyjne oferty typu "last minute wakacje". Proponujemy egzotyczne podróże w traperskim klimacie, wakacje dla młodzieży i obozy zimowe w najlepszej atmosferze. Zmieniamy się dla Ciebie tak jak zmienia się temperatura w różnych częściach świata, gdzie od ponad 60 lat organizujemy niezapomniane obozy wakacyjne.
Klauzula informacyjna Gdy korzystasz z naszych serwisów, danymi osobowymi, które przetwarzamy mogą być, np. adres IP Twojego urządzenia, dane pozyskiwane na podstawie plików cookies lub podobnych mechanizmów zapisywania informacji w urządzeniach Użytkowników, o ile pozwolą one na zidentyfikowanie Ciebie. Więcej informacji na temat zakresu danych osobowych oraz cookies znajdziesz w Polityce prywatności.

Obozy i Kolonie
Obozy 2022
Zobacz
Wycieczki i Wczasy
Podróże 2022
Zobacz
Egzotyka
Egzotyka 2022
Zobacz
Zielone Szkoły
Zielone Szkoły cz.1
Zobacz
Zielone Szkoły
Zielone Szkoły cz.2
Zobacz
Zielone Szkoły
Zielone Szkoły cz.3
Zobacz

Naszych Klientów ubezpiecza SIGNAL IDUNA Polska TU S.A.
Signal Iduna
Subwencja PFR
Signal Iduna
Legitymacje ISIC Legitymacja ISIC