Klauzula informacyjna

Jakich Twoich danych dotyczy przetwarzanie i kto jest ich administratorem?

Gdy korzystasz z naszych serwisów, danymi osobowymi, które przetwarzamy mogą być, np. adres IP Twojego urządzenia, dane pozyskiwane na podstawie plików cookies lub podobnych mechanizmów zapisywania informacji w urządzeniach Użytkowników, o ile pozwolą one na zidentyfikowanie Ciebie. Więcej informacji na temat zakresu danych osobowych oraz cookies znajdziesz w Polityce prywatności.

Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, które Twoje dane osobowe będą przetwarzane oraz w jakim celu, i jakim sposobem, jest Biuro Podróży i Turystyki „ALMATUR-ŁÓDŹ” Sp. z o.o.. (dalej „Almatur”) z siedzibą i adresem w Łodzi przy ulicy Piotrkowska 59

Jaki jest cel i podstawa przetwarzania Twoich danych osobowych przez Almatur?

ALMATUR przetwarza Twoje dane osobowe, aby umożliwić korzystanie z serwisów prowadzonych przez ALMATUR, dopasowywać wyświetlane treści i reklamy do Twoich zainteresowań, prowadzić pomiary jakości i skuteczności, ulepszać treści oraz usługi, informować Cię o treściach i usługach ALMATUR i naszych Partnerów („Partnerzy”), których lista znajduje się tutaj, udostępniać w serwisach przestrzeń reklamową, prowadzić działania marketingu bezpośredniego, zapewniać bezpieczeństwo przetwarzania informacji, zarządzać systemami teleinformatycznymi oraz ochroną lub dochodzeniem roszczeń [sprawdź tutaj].

Podstawą przetwarzania danych osobowych jest prawnie uzasadniony interes ALMATUR Obejmuje on ulepszanie usług, zapewnienie ich najlepszej jakości oraz informowanie o nich Użytkowników. Wyświetlanie w serwisach oferty dopasowanych do Twoich zainteresowań, dzięki zautomatyzowanemu porównaniu Twoich zainteresowań i preferencji z modelowymi zainteresowaniami i preferencjami użytkowników internetu (profilowanie). W niektórych naszych serwisach podstawą przetwarzania danych osobowych może być zgoda, o czym zawsze zostaniesz poinformowany. Możesz zarządzać swoją zgodą, w tym ją cofnąć [sprawdź tutaj].

Partnerzy, jako odrębni administratorzy danych osobowych, przetwarzają Twoje dane osobowe na podstawie ich prawnie uzasadnionego interesu lub zgody. Niektórzy z naszych Partnerów mogą również przetwarzać Twoje w taki sposób, aby wyświetlić Ci treści lub reklamy dopasowane do Twoich zainteresowań, dzięki zautomatyzowanemu porównaniu Twoich zainteresowań i preferencji z modelowymi zainteresowaniami i preferencjami użytkowników internetu (profilowanie). Potwierdzając zapoznanie się z niniejszą informacją, poprzez kliknięcie na „Przejdź do serwisu” lub zamknięcie tego okna jednocześnie zgadzasz się na to, aby Twoje dane osobowe były przetwarzane w taki sposób jak tu zostało opisane. Możesz zarządzać swoją zgodą, w tym ją cofnąć [sprawdź tutaj].

Podanie danych osobowych jest dobrowolne.

Jakie masz uprawnienia wobec ALMATUR w zakresie przetwarzanych danych?

Możesz żądać od ALMATUR: dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, przenoszenia, a w niektórych przypadkach do ograniczenia przetwarzania oraz niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu, a także masz prawo wyrazić sprzeciw wobec przetwarzania Twoich danych osobowych, wtedy, gdy dane osobowe przetwarzane są na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora [sprawdź tutaj].

Masz prawo wnieść skargę dotyczącą przetwarzania Twoich danych osobowych do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Komu ALMATUR udostępnia Twoje dane osobowe?

ALMATUR, co do zasady nie udostępnia osobom trzecim Twoich danych osobowych, za wyjątkiem sytuacji, w których ALMATUR posiada ku temu podstawę prawną, w tym na żądanie podmiotów uprawnionych, lub kiedy jest to niezbędne do wykonania usług oferowanych przez ALMATUR, np. przedsiębiorcom zapewniającym hosting naszych serwisów.

Jak długo ALMATUR przechowuje Twoje dane osobowe?

ALMATUR przechowuje dane osobowe Użytkowników jedynie przez czas, jaki jest niezbędny dla zrealizowania celów, dla których dane zostały zebrane oraz pod warunkiem zachowania aktualności jednej z opisanych powyżej podstaw prawnych, bądź, gdy pojawiła się nowa podstawa, np. przepis prawa lub konieczność realizacji roszczeń w postępowaniu sądowym.

Z kim możesz się skontaktować, aby uzyskać więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych przez ALMATUR?

Jeśli masz pytania związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych w serwisach prowadzonych przez ALMATUR albo chciałbyś zgłosić zagadnienie związane z przetwarzaniem danych osobowych przez ALMATUR, możesz się skontaktować z przedstawicielem ALMATUR, wykorzystując dane kontaktowe: iod@Almatur.pl

Jeśli jesteś naszym zarejestrowanym użytkownikiem serwisów ALMATUR, informacje na temat ochrony Twoich danych osobowych znajdują się tutaj: przeczytaj pełną treść klauzuli

X
zadzwoń
X
x
Biuro Podróży i Turystyki Almatur
Turystyka niebanalna
Infolinia: 801 50 00 05
*opłata zgodnie z cennikiem Twojego operatora
pn.-pt. godz.09:00-18:00 sob. 10:00-14:00
Facebook Almatur
Tło strony almatur
Tło strony almatur OBOZY I KOLONIE WYCIECZKI I WCZASY KURSY JĘZYKOWE EGZOTYKA ZIELONE SZKOŁY ZIMA LEGIT. ISIC ZASADY PODRÓŻOWANIA
Tło strony almatur
Tło strony almatur
Kategoria:
Kraj:
Termin od: Termin do:
Tło strony almatur
Tło strony almatur
Skorzystaj z wyszukiwarki
Wycieczki i wczasy

Wycieczki Lizbona Sintra Cascais
Oferta turystyczna
Pozostałe produkty
Ważne informacje
« wróć do listy imprez
Portugalia - Długi weekend w Lizbonie
Informacje layout
Galeria

» przejdź do galerii
Lizbona - Sintra - Przylądek Roca - Cascais - Estoril

Program
1 dzień:
Wylot z Warszawy. Grupa PPTL0608: Po przylocie przejazd do hotelu w Lizbonie w pobliżu ścisłego centrum, zakwaterowanie. Po krótkim odpoczynku wyjście do miasta na wieczorny spacer. Rozpoczniemy od eleganckiej Avenida de Liberdade, alei nazywanej „lizbońską Champs Elisees”. Prowadzi ona do dzielnicy Baixa, regularnie zabudowanej późnobarokowymi kamienicami po trzęsieniu ziemi, które nawiedziło miasto w 1755 roku. Centralnym placem jest Rossio, z którego wybiega m.in. Rua Augusta - główny deptak handlowy, prowadzący do łuku i nadmorskiego placu - Praca de Comercio. Grupa PPTL0812 - przylot późnym wieczorem i nocleg. Wyżej opisany spacer (skrócony) innego dnia.
2 dzień:
Po śniadaniu, kolejną wizytę rozpoczniemy od dawnej, portowej dzielnicy Belem. To stąd wyruszali odkrywcy mórz i lądów tacy, jak Henryk Żeglarz czy Vasco da Gama. Grobowiec odkrywcy morskiej drogi do Indii znajduje się w Klasztorze Hieronimitów, wpisanym na listę UNESCO arcydziele portugalskiego gotyku, w którym można znaleźć detale nie spotykane poza Portugalią. W jego skład wchodzi monumentalna bazylika i zabudowania klasztorne z pięknym dziedzińcem. Będąc w dzielnicy nie sposób ominąć XVI-wiecznej, wybudowanej w stylu manuelińskim Wieży Belem, części dawnej twierdzy, chroniącej ujęcie Tagu przed intruzami, a także wielkiego Pomnika Odkrywców. Będzie czas na wypróbowanie miejscowego przysmaku, Pasteis de Belem. Pora na przejazd do centrum. Oczywiście, najlepiej żółtym, lizbońskim tramwajem, jednym z symboli miasta. Zajedziemy nim do najstarszej części miasta: Alfamy, w której zachowała się zabudowa sprzed trzęsienia ziemi. Wjedziemy na widokowe wzgórze zwane Miradouro de Graca, z którego rozciąga się wspaniała panorama dzielnic miasta i pobliskich pozostałości Zamku św. Jerzego. Pnąc się malowniczymi uliczkami, zwiedzimy po drodze gotycką katedrę. Zobaczymy też Klasztor św. Wincentego, położony również na wzgórzu, stanowiącym wspaniały punkt widokowy. Przejdziemy przez Baixię do miejskiej windy Santa Justa, zbudowaną w 1902 roku. Wwozi ona pasażerów do Chiado - dzielnicy artystycznej bohemy, pełnej galerii, pracowni rzemiosła artystycznego i modnych kawiarni. Barokowa i klasycystyczna zabudowa powstała również po trzęsieniu ziemi, ale - w porównaniu z Baixą – jest bardziej malownicza. Sąsiaduje z nią Bairro Alto, w nocy miejsce rozrywki dla tysięcy ludzi, bawiącymi się na ulicach. Czas na spacer, wizytę w kawiarni lub barze, ewentualnie zakupy. Powrót do hotelu.
3 dzień:
Po śniadaniu wyjazd na wycieczkę wokół Lizbony wynajętym minibusem. Odwiedzimy Sintrę, malowniczo położone, wśród wzgórz i lasów miasteczko w pobliżu Przylądka Roca. Do najsłynniejszych spośród licznych zabytków Sintry należą: Pałac Narodowy, dawniej jedna z siedzib portugalskich królów, w stylu gotycko-renesansowym i manuelińskim (zwiedzanie wnętrz z audioguidem); Pałac Pena - romantyczny zamek, przebudowany w XIX wieku ze średniowiecznej rezydencji (z zewnątrz). Zobaczymy też kamienny, częściowo w ruinie Zamek Maurów na najwyższym wzgórzu, malownicze parki i pałace. Następnie odwiedzimy Cabo da Roca nad Atlantykiem, najdalej na zachód wysunięty punkt Europy z latarnią morską na wysokim, 140-metrowym klifie. Przejazd do Cascais, dawnej osady rybackiej, dziś znanego, prestiżowego kurortu nad oceanem i ujścia Tagu. Na przełomie XIX i XX wieku było miejscem rezydencji letniej portugalskich królów, a w czasie II Wojny Światowej, przebywali tu monarchowie m.in. Włoch i Bułgarii. Miejscowość pełna jest willi i parków, podobnie jak sąsiednie Powrót do Lizbony. Wieczorem, dla chętnych pokaz Fado. Cena w zależności od wariantu 40-50 EUR.
4 dzień:
Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd na lotnisko. Powrót do Warszawy.
Program fakultatywny
Wieczór z muzyką Fado z kolacją lub bez - ok. 60 EUR.
Świadczenia
Zakwaterowanie: 3 noclegi w hotelu *** w pobliżu ścisłego centrum Lizbony; pokoje 2-os. z łazienkami. Pokoje 3-os. tylko na potwierdzenie.

Wyżywienie: 3 śniadania w formie bufetu. W trakcie zwiedzania pilot zaproponuje miejsca na obiadokolacje.

Transport: Rejsowy samolot na trasie Warszawa – Lizbona – Warszawa. Godziny przelotów będą dostępne najpóźniej ok. miesiąca przed wylotem. Transfery z lotniska do hotelu i z hotelu na lotnisko minibusem lub komunikacją publiczną. Zbiórka na 2 godz. przed wylotem, w hali odlotów między sektorami D i E, przy tablicy „meeting point”.

Ubezpieczenie: Signal Iduna S.A.

Opieka pilota.

Obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy (w cenie, pobierane są przy rezerwacji).
Informacje praktyczne
Podana kwota na realizację programu może ulec zmianie i jest rozliczana przez pilota. Koszty pobierane na całą grupę (np. za lokalnych przewodników, wjazdy do miast, itd.) są dzielone na wszystkich uczestników. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych. Kolejność realizacji programu może ulec zmianie. Obowiązkowo należy zabrać ważny dowód osobisty (dotyczy obywateli UE) lub paszport. W zwiedzanych obiektach sakralnych obowiązuje odpowiedni ubiór (długie spodnie i spódnice oraz zakryte ramiona).

Podczas wyjazdu mogą obowiązywać nakazy i obostrzenia związane z aktualną sytuacją epidemiczną. Należy zapoznać się z aktualnymi wytycznymi i zasadami dla podróżnych znajdującymi się na portalu MSZ - Polak za granicą: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/portugalia
Ze względu na aktualną sytuację ramowy program wycieczki może być zmodyfikowany, a dostęp do niektórych zwiedzanych miejsc ograniczony. Przed wyjazdem prosimy o śledzenie na bieżąco informacji zamieszczanych na naszej stronie.
Informacje o cenie
Cena nie obejmuje:

- kosztów realizacji programu ponoszonych przez uczestnika podczas trwania imprezy: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodnicy lokalni, opłaty lokalne, rezerwacje dla grup, wynajem autobusu na wycieczkę po okolicy, bilety komunikacji miejskiej. Koszt ok. 140 EUR.
- programu fakultatywnego
Podana wysokość pakietu kosztów programowych ma charakter orientacyjny. Może on ulec nawet znaczącej zmianie w związku z ograniczeniami covidowymi, zmianami taryf i koniecznością wcześniejszych opłat rezerwacyjnych. Szczegółowych informacji udzieli pilot na wycieczce.
Dopłata do pokoju 1-osobowego: 500 zł
» Warunki uczestnictwa i Informacje dodatkowe     » Warunki promocji     » OWU Signal Iduna     » Obowiązek informacyjny    

Terminy i ceny:   Portugalia - Długi weekend w Lizbonie   (skrót: LIZBONA_WEEKEND_SAMOLOT PAX BB)
12.08 - 15.08.2023
 4 dni / PPTL0812
Sprzedaż zakończona

Almatur to biuro podróży istniejące od 1956 roku o ugruntowanej pozycji na rynku.

Nasza oferta to blisko 500 wyjazdów wakacyjnych i wycieczek w najróżniejsze zakątki świata. Organizujemy wycieczki zagraniczne i wyjazdy dla młodzieży od Bosforu aż po Missisipi. Od początku istnienia jesteśmy niekwestionowanym liderem w turystyce młodzieżowej, organizujemy obozy młodzieżowe i kolonie dla dzieci, obozy sportowe, paintballowe oraz kursy językowe w kraju i za granicą. Z ogromnymi sukcesami organizujemy obozy rekreacyjne dla młodzieży, ponieważ stawiamy na aktywny wypoczynek. Nic tak nie odpręża po ciężkiej sesji jak wyjazd ze znajomymi na obozy studenckie, które zapewniają niecodzienne wrażenia. Jesteśmy także renomowanym organizatorem wyjazdów wakacyjnych dla dorosłych po kraju i w najdalsze zakątki świata. Oferujemy wczasy dla osób ceniących sobie elastyczność podczas wakacji rodzinnych czy też w programie "Single bez dopłat". Dbamy o obsługę na najwyższym poziomie oferując naszym stałym klientom programy lojalnościowe i zniżki, a także posiadamy atrakcyjne oferty typu "last minute wakacje". Proponujemy egzotyczne podróże w traperskim klimacie, wakacje dla młodzieży i obozy zimowe w najlepszej atmosferze. Zmieniamy się dla Ciebie tak jak zmienia się temperatura w różnych częściach świata, gdzie od ponad 60 lat organizujemy niezapomniane obozy wakacyjne.
Klauzula informacyjna Gdy korzystasz z naszych serwisów, danymi osobowymi, które przetwarzamy mogą być, np. adres IP Twojego urządzenia, dane pozyskiwane na podstawie plików cookies lub podobnych mechanizmów zapisywania informacji w urządzeniach Użytkowników, o ile pozwolą one na zidentyfikowanie Ciebie. Więcej informacji na temat zakresu danych osobowych oraz cookies znajdziesz w Polityce prywatności.

Obozy i Kolonie
Obozy 2023
Zobacz
Wycieczki i Wczasy
Podróże 2023
Zobacz
Zielone Szkoły
Zielone Szkoły cz.1
Zobacz
Zielone Szkoły
Zielone Szkoły cz.3
Zobacz

Naszych Klientów ubezpiecza SIGNAL IDUNA Polska TU S.A.
Signal Iduna
Subwencja PFR
Signal Iduna
Legitymacje ISIC Legitymacja ISIC